KONFERENCIA LIGA

A Čukaričkinek elég volt öt perc

A szerb csapatoknak tökéletesen, a magyaroknak felemásan sikerült a Konferencia Liga selejtezőjének második köre. A Čukarički, a Partizan és a Vojvodina is magabiztosan jutott tovább a következő körbe. A kisebbik belgrádi együttes idegenben harcolta ki a továbbjutást az azeri Sumgayit ellen: a Čukarički öt perc alatt duplázott az első félidőben, ez pedig elégnek bizonyult. Az Újpest kettős győzelemmel ment tovább a Vaduz ellen, a Puskás Akadémia azonban hazai pályán is kikapott lett riválisától. Az Osijek Kleinheisler góljával nyert. A KL-selejtező egyik legnagyobb meglepetése, hogy a spliti Hajduk hosszabbítás után kiesett a kazah Tobol ellen.

Érdekesebb eredmények, Konferencia Liga, 2. kör, visszavágó: Sumgayit–Čukarički 0:2 (tj. a Čukarički 2:0-val), Vaduz–Újpest 1:3 (tj. az Újpest 5:2-vel), Puskás Akadémia–RFS 0:2 (tj. az RFS 5:0-val), Vojvodina–Panevezys 1:0 (tj. a Vojvodina 2:0-val), DAC–Partizan 0:2 (tj. a Partizan 3:0-val), Tobol–Hajduk (S) 4:1 (tj. a Tobol 4:3-mal), Feyenoord–Drita 3:2 (tj. a Feyenoord 3:2-vel), Osijek–Pogoń Szczecin 1:0 (tj. az Osijek 1:0-val). A 3. kör párosítása: Újpest–Basel, Vojvodina–LASK, Sochi–Partizan, Čukarički–Hammarby.