2024. március 29., péntek
A Zvezda nem centizte ki

Azok után, hogy a kazah Kairat 2:1-re megverte Almatiban a Crvena zvezdát a Bajnokok Ligája selejtezős párharcának odavágóján, tartani lehetett attól, hogy a Szuperliga aranyérmese korán búcsúzik a legrangosabb klubtornától. A piros-fehérek azonban a belgrádi visszavágón nem hagytak kétséget afelől, hogy melyik az erősebb gárda, hiszen könnyed 5:0-val fordították meg az összesített eredményt, így 6:2-vel jutottak tovább a kvalifikáció utolsó előtti szakaszába, ahol – először kedden, a szerb fővárosban – a Moldovában régóta egyeduralkodó Sheriff Tiraspol lesz az ellenfél. A Kairat elleni visszavágón a kezdetektől a Zvezda volt a veszélyesebb fél, és bár a kazahok is képesek voltak jelentősebb labdatartásra és építkezésre, a szerbek hamar gólokra váltották határozottabb támadójátékukat. Katai duplája és Diony gólja révén már az első félidő után 3:0 állt az eredményjelzőn, a második félidő elején pedig Ivanić és Falco kiütésessé tették a győzelmet.

BL-selejtező, negyeddöntő, visszavágók: Neftci–Olimpiakosz 0:1 (tj. az Olimpiakosz 2:0-val), Sheriff (T)–Alashkert 3:1 (tj. a Sheriff 4:1-gyel), CFR–Lincoln 2:0 (tj. a CFR 4:1-gyel), Midtjylland–Celtic 1:1, h. u. 2:1 (tj. a Midtjylland 3:2-vel), Galatasaray–PSV 1:2 (tj. a PSV 7:2-vel), Ludogorec–Mura 3:1 (tj. a Ludogorec 3:1-gyel), Young Boys–Slovan (P) 3:2 (tj. a Young Boys 3:2-vel), Crvena zvezda–Kairat (A) 5:0 (tj. a Crvena zvezda 6:2-vel), Sparta (P)–Rapid (B) 2:0 (tj. a Sparta 3:2-vel).