Az USA tényleg verhető!

Meglepetés történt az olimpiai kosárlabdatorna első napjának rangadóján tegnap, a franciák ugyanis kiváló második félidővel 83:76-ra megverték a címvédő Egyesült Államokat, amely igazolta a felkészülési meccseken mutatott ingadozó formáját. Az A csoport találkozója úgy indult, ahogy arra számítani lehetett, a franciák tisztes ellenállása mellett is vezetett a nagyszünetben (45:37) a Gregg Popovich-legénység, amelynek soraiból Bam Adebayo eddig 10 pontot rámolt a franciák gyűrűjébe, amelyet elsőrendűen nem más védett, mint az NBA legjobb védőjének választott Rudy Gobert.

A térfélcserét követően aztán olyan történt, amit egészen fura leírni: a Kevin Duranttel és számos további klasszis NBA-pontgyárossal felálló USA 11 pontot hozott össze a harmadik negyedben, ráadásul 25-öt kapott, amivel már a franciák vezettek többkosárnyi előnnyel (62:56). A végjátékban úgy tűnt, helyreáll a világ rendje, a Jrue Holiday (18) vezette USA már 74:67-re is élen járt, innen viszont elképesztő lefagyás után 14:0-s futást csináltak a franciák, akik a 81:74-es előnyt már megőrizték az utolsó, büntetőzős-faultozós pillanatokban. A győztes soraiból Evan Fournier lett a meccs hőse, aki 28 pontot szórt a nagy rivális ellen. Az USA egyébként 2004 óta először kapott ki az olimpiai csoportkörben.