2024. április 18., csütörtök
BL

A Fradi előnnyel mehet Litvániába

Hozta a papírformát a BL selejtezőjének 2. fordulójában a Ferencváros, amely a párharc első meccsén 2:0-ra verte a vilniusi Žalgirist a Groupama Arénában. Peter Stöger legénysége fölényes játékkal érdemelte ki a győzelmet, és már az első félidőben kialakította a végeredményt. A 25. percben Mmaee ügyes előretörés után passzolt a balról a tizenhatosba törő Uzininak, aki nem hibázott, kilőtte a hosszú alsót. Negyedórával később a Žalgiris a félpályánál vesztett labdát, amivel Tokmac rohant előre, aki nem sokat teketóriázott, a kapu közelébe érve jó húsz méterről kilőtte a bal alsót. A meccs hajrájában a vendégek védője, a szerb Tatomirović kezezéséért Kruasvili spori jogos büntetőt ítélt meg, de Uzuni tizenegyesét kifogta a tökéletesen vetődő Gertmonas kapus, hagyva egy kis reményt csapatának a visszavágóra. A párharc továbbjutója a következő fordulóban a prágai Slavia ellen léphet pályára.

BL, selejtező, negyeddöntő, 1. mérkőzések: Alashkert–Sheriff (T) 0:1, Lincoln–CFR 1:2, Dinamo (Z)–Omonia 2:0, Ferencváros–Žalgiris 2:0, Rapid (B)–Sparta (P) 2:1, Celtic–Midtjylland 1:1.