2024. március 29., péntek

Györe leadott egy játszmát

Györe László bejutott a gstaadi ATP-torna negyeddöntőjébe. A zentai teniszező három játszmában győzte le a 22 éves és a ranglistán 212. belga Zizou Bergset, következő ellenfele pedig a 26 éves francia Arthur Rinderknech lesz, akivel még nem találkozott. Laci sokkal gyorsabban is nyerhetett volna, de a fölényesen megnyert első után a második játszmában mintha megállt volna a tudomány. A harmadikban aztán már nem bizonytalankodott, és két breakkel vívta ki a megérdemelt győzelmet. A zentai játékos egyik célja az ATP-mérlege kiegyenlítése lehet, hisz a diadallal most 71 győzelme és 72 veresége van.

GSTAAD. – A férfitorna 1. fordulójában: Delbonis–Riedi 6:3, 6:3, Griekspoor–Londero 7:5, 4:6, 7:6, Rinderknech–Stricker 6:4, 6:4. 2. forduló: Györe–Bergs 6:2, 4:6, 6:2. UMAG. – A férfitorna 1. fordulójában: Cecchinato–Bedene 6:1, 6:4, Alcaraz–Pouille 3:6, 6:2, 6:2, Zapata–Cuevas 4:6, 6:2, 6:4, Džumhur–Horansky 6:4, 6:3. LOS CABOS. – A férfitorna 1. fordulójában: Thompson–Karlović 6:4, 7:5, E. Ymer–Ebden 7:5, 6:1, Marcsenko–Gojowczyk 6:3, 6:2. GDYNIA. – A női torna 1. fordulójában: Begu–Bonaventure 6:1, 6:2, Lepcsenko–Melnyikova 4:6, 7:6, 6:3, Korpatsch–Govorcova 1:6, 7:5, 7:5. PALERMO. – A női torna 1. fordulójában: Danilović–Rahimova 3:6, 6:2, 6:2, Collins–Gerlach 7:5, 6:3, Bronzetti–Tomova 6:4, 6:1, Ruse–Minella 6:3, 6:1.