2024. április 23., kedd
BAJNOKOK LIGÁJA

Uzuni mesterhármasával ment tovább a Fradi

A hazai sima, 3:0-s siker után idegenben is legyőzte a Ferencváros együttese a Pristinát a Bajnokok Ligája selejtezőjének 1. fordulójában, így továbbjutott a kvalifikáció negyeddöntőjébe, ahol a litván Žalgiris lesz a Zöld Sasok ellenfele. Hasonlóan a budapesti odavágóhoz, az első félidőben most sem született találat, ám a térfélcsere után nem sokat kellett várni, hogy megtörjön a gólcsend a legnagyobb koszovói városban. A 49. percben Uzuni szerzett vezetést a Fradinak, összesítésben ekkor már 4:0-ra vezetett a magyar bajnok. A 67. percben Hoti megszerezte a Pristina egyetlen találatát a párharcban, de a Ferencváros nem elégedett meg a döntetlennel, a hajrában Uzuni újabb két alkalommal mattolta a házigazda kapusát, Nikát, beállítva a 3:1-es végeredményt.

BL-selejtező, nyolcaddöntő, visszavágók, érdekesebb eredmények: Riga FC–Malmö 1:1 (tj. a Malmö 2:1-gyel), Sheriff Tiraspol–Teuta 1:0 (tj. a Sheriff 5:0-val), Borac Banja Luka–CFR 2:0, h. u. 2:1 (tj. a CFR 4:3-mal), Pristina–Ferencváros 1:3 (tj. a Ferencváros 6:1-gyel), Valur–Dinamo (Z) 0:2 (tj. a Dinamo 5:2-vel), Szoligorszk–Ludogorec 0:1 (tj. a Ludogorec 2:0-val), Shamrock–Slovan 2:1 (tj. a Slovan 3:2-vel), Linfield–Žalgiris 1:2 (tj. a Žalgiris 5:2-vel).