U19-ES VB

Szerbia lemaradt az éremről

Bár jócskán megszenvedett Franciaországgal, végül a toronymagas favorit Egyesült Államok győzelmével ért véget a Lettországban rendezett U19-es világbajnokság. A rigai fináléban a tengerentúliak jó kezdés után hátrányba kerültek, a franciák a meccs túlnyomó részében vezettek, a végjáték viszont az amerikai fiúknak sikerült jobban, akik a zárónegyedben egy 11:0-s rohanással tekertek egyet a meccs forgatókönyvén. Szerbia a bronzért léphetett pályára, ám Kanadáé lett a dobogó harmadik foka. A rendkívül rapszodikus találkozón a juharlevelesek többször 15 ponttal is vezettek, ám Zoran Lukić fiai innen is képesek voltak felállni, sőt, a harmadik negyedben már 11 ponttal mentek, a hajrában azonban elfogyott a szerb támadás.

Eredmények, bronzmérkőzés: Kanada–Szerbia 101:92. Döntő: Egyesült Államok–Franciaország 83:81.

Meccsben a Bucks!

Újabb hatalmas mérkőzéssel rukkolt elő az NBA nagydöntőjében Giannis Antetokounmpo, a Milwaukee görög fenoménje, így a finálé harmadik összecsapását már be tudta húzni a Phoenix ellen a Bucks. Az „életéért küzdő” keleti gárda első hazai meccsén a második negyed közepe táján ragadta magához a vezetést, és a továbbiakban már nem is engedte ki azt kezei közül. Giannis sorrendben másodszor jegyzett 40 pontos dupla duplát, ezúttal 43 pontot, 13 lepattanót és 6 gólpasszt írt be.

NBA, döntő: Milwaukee–Phoenix 120:100 (a sorozatban 1:2).