A görög szörny egymaga nem elég

Nagy lépést tett az NBA megnyerése felé a Phoenix, amely a finálé második felvonását is behúzta (118:108) a Milwaukeeval szemben. Bár a Suns számára ez még mindig csak a hazai pálya előnyének megtartását jelenti, a statisztikák igen kevés reményt adnak a Bucksnak: mindössze négyszer fordult elő ugyanis, hogy a nagydöntőben 2:0-s hátrányba került gárda diadalmaskodott a végén.

A meccs elején úgy tűnt, a Milwaukee akár hamar el is húzhat (12:21), a negyed végére azonban visszajött a házigazda (26:29), a nagyszünetre pedig már kényelmes előnnyel ment a Phoenix (56:45), amely a második negyed utolsó perceit 15:4-es rohanással hozta le. A vendégeknél Giannis Antetokounmpo végig a hátán vitte csapatát, a nagy görög csak triplából volt halvány (1/5), összességében kimagasló eredményességgel dobott mezőnyből (15/22). Hiába jutott el azonban a védelemben is jeleskedve 42 pontig, társai gyenge hozzájárulása (Holiday 17, Connaughton 14, Middleton 11) miatt a második félidőben már nem volt igazán tűzközelben a Bucks. A Phoenix sikerének kulcsa elsősorban hatékony hárompontosa (20/40) volt, amelyből a legjobb Devin Booker (31) egymaga hetet vállalt, de az egész kezdőcsapat nagyot játszott, Bridges 27, Paul 23 pontot és 8 asszisztot, Crowder (11 pont, 10 lepattanó) és Ayton (10-11) pedig dupla duplát jegyzett.

NBA, döntő: Phoenix–Milwaukee 118:108 (a sorozatban 2:0).