2024. április 18., csütörtök

A ranglista első helye nem elég

A keddi wimbledoni meccsek eredményeinek egyik következménye, hogy eldőlt, Ashleigh Barty és Novak Đoković, a további e heti eredményektől függetlenül, hétfőn is maradnak a világelsők. Barty a honfitársnője, Ajla Tomljanović feletti győzelemmel szerzett behozhatatlan előnyt, Đokovićnak pedig a lengyel Hubert Hurkacz segített, mivel legyőzte Danyiil Medvegyevet.

Novak ezzel elérte egyik, egészen bizonyos, hogy a kisebbik célját, amiért nem bontott pezsgőt, hisz neki sokkal fontosabb lenne a londoni tornagyőzelem, az esetben pedig a ranglista első helye is megvan. Novak tegnap, habár nem remekelt, abban az irányban tett meg egy fontos lépést.

A negyeddöntőben Novak nagy iramban kezdett, és alig 20 perc alatt már 5:0-ra vezetett Fucsovics ellen. Ekkor jelentősen visszaesett, a meccs egyenrangúvá vált, Novak csak a hatodik szettlabdával jutott vezetéshez. A második játszmában kemény csata folyt, s Novak 4:4-nél nyerte el a magyar adogatását. A harmadik játszmában Novak azonnal breakelt, de nem játszott jól, és az előnyt csak nehezen őrizte meg.

Pénteken Novak az elődöntőben a Shapovalov–Hacsanov meccs győztesével játszik. E találkozón lapzártakor az ötödik játszmát kezdték.

A női negyeddöntőben minden mérkőzés kimondottan sima volt. A jelenlegi világelsőn kívül a ranglista még két volt éllovasa és kivételként az idén kiváló formában levő fehérorosz Szabalenka jutott tovább. Az elődöntőben ma Barty–Kerber és Szabalenka–Ka. Plíšková lesz a párosítás. Az ausztrál és a német ötször mérkőztek, utóbbi háromszor győzött. Legutóbb 2019-ben a Hopman-kupán játszottak, nagy tornán először mérkőznek. Szabalenka 2:0-ra vezet Plíšková ellen. Mindkét meccset 2018-ban játszották, és Eastbourne-ben és Cincinnatiben is szoros volt.

WIMBLEDON. – A férfitorna nyolcaddöntőjében: Hurkacz–Medvegyev 2:6, 7:6, 3:6, 6:3, 6:3. Negyeddöntő: Đoković–Fucsovics 6:3, 6:4, 6:4. Nők, negyeddöntő: Kerber–Muchová 6:2, 6:3, Szabalenka–Jabeur 6:4, 6:3, Barty–Tomljanović 6:1, 6:3, Ka. Plíšková–Golubić 6:2, 6:2.
HAMBURG. – A női torna 1. fordulójában: Konjuh–Paolini 7:5, 7:5, Pera–Kawa 6:1, 6:2, Bonaventure–Sharma 1:6, 6:2, 6:4, Kučova–Barthel 6:3, 7:6, Korpatsch–Minella 7:5, 6:3.
BÅSTAD. – A 125-ös női torna 1. fordulójában: Bondár–Thandi 7:6, 6:0. 2. forduló: Bondár–Kalinszkaja 6:4, 3:0 – feladás.
SALZBURG. – A challenger 1. fordulójában: D. Petrović–Gulbis 6:2, 7:6.
MARBURG. – A futures 1. fordulójában: Tepavac–Collignon 6:1, 3:1 – feladás.
CONTREXVILLE. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Gálfi–Partaud 6:1, 6:4.