KAJAK-KENU

Zentai a legjobb pionírcsapat

A kajak-kenu tartományi fellegvárában, a palánkai Tikvarán lezajlott a nyílt vajdasági bajnokság, ahol négy korosztály, a pionírok, a juniorok, a kadétok és a felnőttek is versenyeztek, a dobogó tetejére pedig zentai, magyarkanizsai és bezdáni magyar egységek is feljutottak. A helyezésekért pontokat is kaptak a versenyzők, ezek alapján rangsorolták a részt vevő 23 klubot az esemény végén. A zentai Tiszavirág Kajakklub ezúttal is az élmezőnyben zárt, hiszen a juniorok és a kadétok között második lett, a pionírok összesített eredménylistáján pedig megszerezte az első helyet, így egyedüliként tudta legyőzni az összes többi kategóriát behúzó palánkai Tarkettet. Halmozta az érmeket a junior-Európa-bajnokságot frissen megjárt Gere Katalin, aki szombaton a juniorok, vasárnap pedig a kadétok között lett 1000 méteren első, 500-on második, 200-on pedig harmadik.

Győztesek, pionír lányok, K1 500: Horváth Zsófi (Bezdán). K1 1000: Horváth Zsófi. Pionír fiúk, K4 500: Simon, Halász, Tóth, Ladóczki Cs. (Zenta). Junior lányok, K1 1000: Gere Katalin (Zenta). K2 1000: Dobó Petra, Ladányi Lídia (Magyarkanizsa). Junior fiúk, K2 1000: Berec Balázs, Kobrehel Tamás (Zenta). K4 1000: Opauszki, Ladóczki Á., Subotić, Kobrehel (Zenta). Kadét lányok, K1 1000: Gere Katalin. K2 500: Nagy Lara, Dobó Petra (Magyarkanizsa). K2 1000: Horváth Zsófi, Nagy Eleonóra (Bezdán) Kadét fiúk, K2 1000: Ladóczki Ádám, Subotić Igor (Zenta).