2024. március 28., csütörtök
COPA AMÉRICA

Közeleg az álomdöntő?

Brazília nehezen, hősiesen küzdve, Argentína könnyedén, Messi briliáns játékával jutott tovább a Copa América elődöntőjébe. A negyeddöntős párharcok a dél-amerikai kontinensviadalon még érdekesebbek voltak, mint az európai tornán. A Peru–Paraguay párharc 3:3 után tizenegyesekkel dőlt el Peru javára, míg az Uruguay–Kolumbia csata a gól nélküli rendes játékidőt követően a kolumbiaiak győzelmét hozta el. Brazília alaposan megszenvedett Chilével: a seleção a második félidő elején ugyan előnybe került, de nem sokkal a vezető találat után emberhátrányba is! Neymarék csaknem egy egész félidőt játszottak le tíz emberrel, de Tite fiai bírták a nyomást, így megtartották az 1:0-s vezetést. A másik ágon Argentína 3:0-val hozta a kötelezőt Ecuador ellen: Messi a torna öt meccséből négyen hazavitte a meccs emberének járó címet, négy gólt és négy gólpasszt jegyez a Copán. Már csak egy lépésre vagyunk a brazil–argentin álomdöntőtől.

Negyeddöntő: Peru–Paraguay 3:3 (11-esekkel 4:3), Brazília–Chile 1:0, Uruguay–Kolumbia 0:0 (h. u. 0:1), Argentína–Ecuador 3:0. Az elődöntő párosítása: Brazília–Peru, Argentína–Kolumbia.