Kialakult a nagydöntő!

Véget ért az Atlanta Hawks menetelése az NBA rájátszásában, miután a Hawks a Milwaukee elleni főcsoportdöntős sorozat hatodik meccsét is elvesztette (107:118) hazai parketten, így 4:2-re alulmaradt. A tegnap hajnali meccsen a Hawks a második félidő elejétől kezdte elveszíteni a fonalat, amikor a Bucks egy gyors 13:0-s futással 15 pontos előnyre tett szert (45:60). A folytatásban már nem került veszélybe az esélyesebb fél győzelme, bár néhány perccel a széria utolsó dudaszója előtt pár pillanatig még 101:107 állt a kijelzőn. A Bucksnál Middleton (31) és Holiday (27) vitte a vezérszólamot, a Hawksnál Reddish (21) és Bogdanović (20) emelkedett ki, és Trae Young is pályára lépett, de még nem volt százszázalékos állapotban sérülése után, „csak” 14 pontot és 9 gólpasszt írt be.

NBA, főcsoportdöntő, kelet: Atlanta–Milwaukee 107:118 (a sorozatot a Milwaukee nyerte 4:2-re).