OLIMPIAI SELEJTEZŐ TORNA

Ismét csak a hajrában…

Másodszor is győztesen hagyta el a parkettet Szerbia a belgrádi olimpiai selejtező torna csoportkörében, ám Igor Kokoškov együttese a Fülöp-szigetek ellen (83:76) sem a legmeggyőzőbb teljesítményt mutatta. A harmadik negyed elején már 16-tal is vezető (56:40) Sasok előnye az utolsó játékrészben teljesen elfogyott, a negyed derekán a Fülöp-szigetekiek vezettek (73:74), de a hajrában azért nem maradtak szégyenben a torna házigazdái. A meccs legjobbja ismét Boban Marjanović volt, a toronymagas center 25 pont, 11 lepattanós dupla duplát jegyzett.

Eredmények, 2. forduló, Belgrád, A csoport: Szerbia–Fülöp-szigetek 83:73. B csoport: Olaszország–Szenegál 10:0 (k. n.). Victoria, A csoport: Kanada–Kína 109:79. B csoport: Törökország–Csehország 87:70. Split, A csoport: Mexikó–Oroszország 72:64. B csoport: Brazília–Horvátország 94:67. Kaunas, A csoport: Venezuela–Dél-Korea 94:80. B csoport: Angola–Szlovénia 68:118.

A Suns az első finalista

Bejutott az NBA nagydöntőjébe a Phoenix, amely a Los Angeles Clippers elleni főcsoportdöntő hatodik meccsét simán, 130:103-ra húzta be az Angyalok Városában, és 4:2-re hozta le a sorozatot. A sorsdöntő meccs legjobbja a győztes veterán irányítója, Chris Paul volt, aki 7 triplát, összesen 41 pontot rámolt be a Clippers gyűrűjébe.

NBA, főcsoportdöntő, nyugat: LA Clippers–Phoenix 103:130 (a sorozatot a Phoenix nyerte 4:2-re).