George nagy estéje kellett

Életben maradt a Los Angeles Clippers együttese az NBA nyugati főcsoportjának fináléjában, miután idegenben 116:102-re nyert a sorozat ötödik összecsapásán. Az Angyalok Városának csapata késsel a torkán lépett pályára Phoenixben, hiszen a házigazda 3:1-es előnnyel rendelkezett. A Clippers játékosaira jó hatással volt a nyomás, hiszen 20:5-ös futással nyitották a meccset, az első negyed végén pedig tízzel vezettek (36:26), ami megalapozta diadalukat. Igaz, a Suns a harmadik negyed elejére olyannyira magára talált, hogy néhány másodpercre vissza is vette a vezetést (62:61), ám ez csak egy újabb fordulópontnak bizonyult. A periódusban ugyanis megtáltosodott az addig is rendre be-betaláló Paul George, aki innentől kezdve szinte hibátlan játékot mutatva vette vállára csapatát. A Clippers már a negyed végén újra kényelmes előnnyel vezetett (91:78), a siker pedig a továbbiakban már nem került veszélybe. A parádés dobószázalékkal (15/20) 41 pontot, 13 lepattanót, 6 gólpasszt és 3 labdaszerzést jegyző George mellett Reggie Jackson (23), Marcus Morris (22) és DeMarcus Cousins (15) is fontos szerepet kapott a győztesnél.

NBA, főcsoportdöntő, nyugat: Phoenix–LA Clippers 102:116 (a sorozatban 3:2).