EGYÉNI EB, VARSÓ

Todorović eddig tökéletes

Kiváló formát mutat a lengyelországi egyéni Eb-n a szerbiai Andrea Todorović. A válogatott asztaliteniszező egyéniben a régi önmagát egy percig sem idéző Póta Georginát győzte le 4:0-ra a főtábla 1. fordulójában, a legjobb 32 között pedig a francia Marie Migot felett diadalmaskodott 4:2-re. A negyeddöntőbe jutásért Todorovićnak nem lesz könnyű dolga, hiszen a világranglistán legjobb európaiként a 17. helyen álló Sofia Polcanovával szemben kell asztalhoz állnia. A bácsföldvári Surján Szabina bravúros győzelmet jegyzett az osztrák Amelie Solja ellen (4:3), de az ukrán Peszocka Margaritától egy hétszettes drámai csatában kikapott. A férfiaknál a temerini Pető Zsoltnak sajnos nem sok keresnivalója volt a német Filus Ruwen ellen (1:4). A magyarok közül nemcsak Póta esett ki egyéniben, hiszen Pergel és Bálint is búcsúzott az első körben, s tegnap már csak Imre Leila volt versenyben. A férfiaknál Ecseki és Szudi is vereséget szenvedett.

Párosban jobb a helyzet, hiszen az imént említett két játékos egymás mellett már a negyeddöntőért harcolhat ma délelőtt, ellenfelük az osztrák Gárdos/Habesohn duó lesz. Hasonló a helyzet a nőknél is, ahol Póta a holland Britt Eerlanddal a legjobb nyolcba jutásért küzd a német Mittelham/Winter kettős ellen.