COPA AMÉRICA

A századik percben lett meg a brazil továbbjutás

A címvédő házigazda brazil válogatott a rendes játékidő hosszabbításának 10. percében szerzett góllal 2:1-re legyőzte Kolumbiát Copa América B csoportjában, ezzel bejutott a negyeddöntőbe. A tízperces ráadásra azért került sor, mert a 78. minutumban a brazilok egyenlítése előtt a labda hozzáért Nestor Pitana argentin játékvezetőhöz, a szabályok értelmében így meg kellett volna állítania a játékot, ám ezt nem tette. A kolumbiaiak reklamáltak, nem akarták folytatni a meccset, de azt végül mégis befejezték. A hazaiak a ráadásnak köszönhetően a három pontot is bezsebelték.

B csoport: Brazília–Kolumbia 2:1. Ecuador–Peru 2:2. A csoport állása: Brazília 9, Kolumbia (+1) és Peru 4, Ecuador és Venezuela 2 pont.