Meccsnyertes alley-oop-zsákolás!

Nagyon úgy tűnik, hogy a Phoenix együttesét kell megvernie idén annak, aki bajnok szeretne lenni az NBA-ben. A Suns ugyanis ismét legyűrte (104:103) a nyugati főcsoport elődöntőjében a Los Angeles Clippers csapatát, így 2:0-ra ellépett a nagydöntő felé vezet úton – bár hozzá kell tenni, hogy az Angyalok Városának gárdája úgy van most itt, hogy korábban két sorozatot (Dallas, Utah) nyert meg 0:2-es hátrányból.

A Suns a találkozó nagy részében néhány kosárnyi előnnyel járt élen a covidos Chris Pault helyettesítő Cameron Payne vezetésével. A térdsérülés miatt hiányzó Kawhi Leonardot kiegyensúlyozott csapatjátékkal pótló Clippers viszont az utolsó percekben fel tudott jönni, sőt, Paul George kosarával (100:101, majd 102:103) át is vette a vezetést a hajrában. George azonban az utolsó másodpercekben tragikus hőssé vált, amikor két büntetőjéből nulla pontot szerzett, így az ellenfélnek lehetővé tette, hogy nemhogy hosszabbításra mentsen, de a győzelemért is támadhasson. Az idegtépő fordítás pedig meg is történt, nem is akármilyen módon: kilenc tizedmásodperccel az órán Jae Crowder passzolhatott be, egyenesen a gyűrű fölé ívelve a labdát, ahol a 211 centis center Deandre Ayton magasodott, aki egyetlen érintésből a kosárba rántotta a labdát.

NBA, főcsoportdöntő, nyugat: Phoenix–LA Clippers 104:103 (a sorozatban 2:0).