XXXVIII. NŐI EB

Egy nehéz és egy sima

Szerbia az első, olaszok elleni meccsen komoly lemaradásban volt az utolsó negyed közepén (58:68), de innen többek között egy 10:0-s futással döntetlenre mentettek (74:74) a lányok, majd a hosszabbításban egy újabb, 8:0-s rohanással (76:79-ről 84:79), jó védekezéssel saját javukra döntötték el (86:81) a találkozót, amelynek legjobbja a hatalmas napot kifogó Sonja Vasić (27 pont, 13 lepattanó, 7 gólpassz) volt. Pénteken Görögország ellen már könnyebb dolguk volt a szerb lányoknak, mert nem volt egy szinten a két csapat: a második negyed, amelyben a görögök mindösszesen 3 pontot dobtak, el is döntötte a mérkőzést.

Eredmények, B csoport, 1. forduló: Szerbia–Olaszország 74:74, h. u. 86:81, Montenegró–Görögország 70:55. 2. forduló: Görögország–Szerbia 51:85.

Hétmeccsesre nyúlt az elődöntő

Beigazolódtak azok a feltételezések, amelyek a Brooklyn és a Milwaukee hosszú párharcáról szóltak, hiszen mindkét gárda a bajnokesélyesek legszűkebb csoportjába tartozik az NBA idei szezonjában. A Bucks és a Nets hatodik meccsén Milwaukeeban meglehetősen simán nyert a házigazda, amelynek soraiban Khris Middleton karrierje egyik legjobb playoffmeccsét hozta össze, a bedobó 38 pontot, 10 lepattanót, illetve 5-5 labdaszerzést és gólpasszt jegyzett.

NBA, főcsoport-elődöntő, kelet: Milwaukee–Brooklyn 104:89 (a sorozatban 3:3).