2024. április 16., kedd
A CSOPORT

Olasz győzelem és továbbjutás

3:0-ra megverte Olaszország Svájcot az A csoport 2. fordulójában, amivel az Azzurri biztosította továbbjutását a kvartettből.
Már a 19. percben rezdült a háló, az olaszok balról végezhettek el szögletet, a kavarodásban pedig Chiellinihez került a labda, aki a kapuba vágta azt, de a videózás után kezezés miatt elvették a találatot.
A 26. percben viszont már szabályos gólt értek el az olaszok, a jobb oldalon elrohanó Berardi Locatelli elé passzolt be laposan, aki a kapu közvetlen közelében nem hibázott.
A fordulás után nem sokat kellett várni a következő gólra: az 52. percben Locatelli húsz méternél kapott labdát, majd nem sokat teketóriázott, ballal kilőtte a jobb alsót.
A folytatásban sokáig nem változott az eredmény, de a 89. minutumban Immobile 25-ről lőtt, Sommer kapus pedig csak belekapni tudott, a labda a bal alsóban kötött ki, az olaszok ismét három gólos diadalt arattak.

A csoport, 2. forduló: Olaszország-Svájc 3:0. A sorrend: Olaszország 6, Wales 4, Svájc 1, Törökország 0 pont.