Bogdan triplái is kellettek

Keresztülhúzta az előzetes számításokat az Atlanta együttese, amely az NBA keleti főcsoport-elődöntőjének negyedik meccsén 18 pontos hátrányból (42:60) felállva végül 103:100 arányban diadalmaskodott a széria esélyesének tartott Philadelphiával szemben, így 2:2-re egyenlített a sorozatban. A 76ers nagy előnyét szívós munkával tüntette el a Hawks, amely az utolsó percekben 94:98-ról fordított. A meccset megpecsételő kosarakat Trae Young dobta a büntetővonalról, a zseniális irányítón (25) kívül Bogdan Bogdanović volt az Atlanta legjobbja, aki négy hárompontost, összesen 22 pontot rámolt be az ellenfélnek.

Nyugaton 0:2-es hátrányból állt fel a Clippers, amely második hazai meccsét is behúzta az alapszakaszgyőztes Utah ellen. A győztesnél Kawhi Leonard és Paul George 31-31 pontot jegyzett, a Jazz soraiban Donovan Mitchell (37) emelkedett ki.

NBA, rájátszás, főcsoport-elődöntő, kelet: Atlanta–Philadelphia 103:100 (a sorozatban 2:2). Nyugat: LA Clippers–Utah 118:104 (2:2).