2024. április 18., csütörtök

Átadták a trófeát a Zentának

SZABADKAI LIGA

Zentán vasárnap átadták a bajnokcsapatnak járó serleget. A sárga-kékek az utolsó fordulóban is magabiztosan nyertek 6:2-re a Proleter ellen. A hármas sípszó után a csapat vacsorával ünnepelte a feljutást.

Ada: AFK–Sloga 4:0 (4:0)

Rekreációs központ, vezette: Janković (Mohol). Gólszerzők: Morović a 16. (11-esből) és a 43., Lajkó a 22. és a 23. percben.
AFK: M. Đukić, Kuburić (Pozsár), Pintér, Kurtešanin, Sötét, Laták (Vujić), Lajkó, Kiss (Nagy), Lj. Đukić, Morović (Piri), Janjuš (Bikicki).
Sloga: Andruskó, Tanackov, Terzin, Barjaktarović, Banov, Popović, Radosavčević, Bauk, Sarapa, Savić, Martinović.
Az adai csapat a mérkőzés korai szakaszában egyértelművé tette, hogy megnyerni az összecsapást, hiszen már a 23. percben tetemes volt az előnye. Az AFK így dobogós helyen végzett a ligában.

Torzsa: Budućnost–Tornyos 2:3 (1:2)

Torzsai pálya, vezette: Tešanović (Szenttamás). Gólszerzők: Papp a 40., Cimbaljević R. a 63., illetve Karácsonyi a 3., a 90. és Samardžija a 32. percben.

Budućnost: Lalić, Pavlović, Jokić, Papp, Cimbaljević Đ., Stepanov, Đorović (Pešić), Samardžić, Šoškić, Cimbaljević R., Majstorović.
Tornyos: Đorđević, Arambašić, Nyúl, Tóth Horgosi, Samardžija, Gubik, Barna D., Karácsonyi, Kaszás, Barna Zs., Deák (Lálity).
A kiesés ellen küzdő tornyosi csapat számára létfontosságú volt a torzsai összecsapás, a piros-fehéreknek ugyanis csak egy győzelemmel maradt esélyük a ligában maradásra. A vendégek ennek megfelelően félórai játék után már két góllal vezettek, s az egyenlítés ellenére az utolsó percben mégis megszerezték a győztes találatot. Mivel a tornyosiak legnagyobb riválisa, a bajmoki Radnički is nyerni tudott, a piros-fehérek maradtak a 14. helyen, ám egyelőre még nem tudni, hány csapat esik ki, így a tornyosiak sem tudják még, hogy mi lesz a sorsuk.

A 30., utolsó forduló: Radnički–Obilić 3:2, Budućnost–Tornyos 2:3, Proleter (RS)–Preporod 4:1, Jadran–Napredak 3:0, Đurđin–Egység 5:0, Zenta–Proleter (Nj) 6:2, Sutjeska–Iskra 2:2, AFK–Sloga 4:0.