2024. április 23., kedd
BL-NÉGYESDÖNTŐ

Megint csak dobogós a PSG

Két héttel a női torna befejezése után most a férfi Bajnokok Ligájának négyes döntőjére gyűltek össze a csapatok, ezúttal is Kölnben. Az elődöntők közül az első alakult szorosabban, ahol a PSG három gyors góllal magához ragadta a kezdeményezést, a szünetben két gól előnyt őrzött, az Aalborg azonban a második félidő közepén felzárkózott, majd a végéig őrizni tudta egy-két pontos előnyét. A Barcelona és a Nantes párharcában a spanyolok végig vezettek, leszámítva azt a röpke pillanatot, amikor a negyeddöntőben a Veszprémet búcsúztató Nantes a második félidő elején 17:17-re egyenlített. Ekkor viszont a Barca rákapcsolt, és ötgólos előnnyel jutott el a lefújás pillanatáig.

A két francia csapat párharcát hozó bronzmérkőzésen az első félidő végére hirtelen húzott el négy góllal a PSG, és bár később kissé magára engedte a Nantes-ot, végül az utolsó percekben már nem kellett izgulniuk a párizsiaknak. A bronzérem viszont egy újabb elszalasztott lehetőség számukra, hiszen a BL elmúlt hat kiírásából már ötödször végeztek a dobogón, de még sohasem nyertek.

Eredmények, elődöntők: PSG–Aalborg 33:35, Barcelona–Nantes 31:26. Bronzmérkőzés: Nantes–PSG 28:31.