Nadal–Đoković párharc az elődöntőben

Kimerítő meccset vívott Novak Đoković és Matteo Berrettini az elődöntőbe jutásért, ám végül a világelsőnek sikerült felülkerekednie. A három és fél órás játék alatt a negyedik szettben még meg is kellett szakítani a mérkőzést, mivel életbe lépett a kijárási tilalom, és a lelátót ki kellett üríteni. Ez idő alatt a játékosok az öltözőben várakoztak.

Đoković a második szettben kapott igazán lendületet és magabiztosságot, ami bőven elég volt a győzelemhez. Ennek ellenére az olasz időnként megszorongatta Đokovićot, és többször is bravúros játékot mutatott.

Négy szettben verte korábban Rafael Nadal az argentin Diego Schwartzmant a Roland Garros negyeddöntőjében, így a spanyol egyetlen lépésre került a finálétól.

Nadal az első két játszma után egálra állt ellenfelével, de a rutinos spanyol a következő két szettet behúzta, az utolsót már játékvesztés nélkül.

Roland Garros, negyeddöntő: Rafael Nadal–Diego Schwartzman 3:1 (6:3, 4:6, 6:4, 6:0)

Novak Đoković–Matteo Berrettini  3:1 (6:3, 6:2, 6:7, 7:5)