ROLAND GARROS

A címvédő Nadal lesz Schwartzman ellenfele

A harmadik helyen kiemelt címvédő, a spanyol Rafael Nadal lesz az argentin Diego Schwartzman negyeddöntős ellenfele a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság férfi versenyében, miután hétfőn három szettben legyőzte Jannik Sinnert.

A 18. kiemelt olasz teniszező csak az első szettben vívott kiegyenlített csatát a 13-szoros Roland Garros-győztes Nadallal, a folytatásban már nem volt esélye. A találkozó 2 óra 20 percig tartott.
Nadal 11 alkalommal mérkőzött meg Schwartzmannal, és csak egyszer kapott ki tőle. Tavaly Rómában salakon az argentin bizonyult jobbnak, de a 2020-as Roland Garros elődöntőjében a spanyol tizedszer is legyőzte.

Eredmények, nyolcaddöntő:

Nadal (spanyol, 3.) – Sinner (olasz, 18.) 7:5, 6:3, 6:0

korábban:
Đoković (szerb, 1.) – Musetti (olasz) 6:7 (7-9), 6:7 (2-7), 6:1, 6:0, 4:0-nál Musetti feladta
Schwartzman (argentin, 10.) – Struff (német) 7:6 (11-9), 6:4, 7:5

A negyeddöntőben: Nadal – Schwartzman, Đoković – Berrettini (olasz, 9.), A. Zverev (német, 6.) – Davidovich Fokina (spanyol), Medvegyev (orosz, 2.) – Cicipasz (görög, 5.)