Újabb három továbbjutó

A keleti főcsoport számára véget ért a playoff első szakasza, miután szerda este a Philadelphia és az Atlanta is megszerezte negyedik győzelmét, s a folytatásban majd egymással találkoznak. Végül mind a négy keleti párharc simán alakult, hiszen egyik végeredménye sem lett 4:1-es összesítésnél szorosabb.

Az ország túloldalán ennél összetettebb a helyzet, hiszen három párharcban tovább folytatódik a küzdelem, még ha a Utah az első meccs elvesztése után zsinórban negyedik győzelmével be is biztosította a továbbjutást a Memphis ellen. Kiegyenlített csatájában azonban újabb szoros mérkőzést játszott a Dallas és az LA Clippers, ahol a formáját visszanyert Luka Dončić 42 pontja és 14 gólpassza kulcsfontosságú volt a texasiak ötpontos győzelméhez – a gesztenyét alighanem a harmadik negyed második felében kaparta ki magának a Dallas, amit 22:3-as mérleggel hoztak le.

Eredmények, kelet: Philadelphia–Washington 129:112 (a sorozatban 4:1), New York–Atlanta 89:103 (1:4). Nyugat: Utah–Memphis 126:110 (4:1), LA Clippers–Dallas 100:105 (2:3).