SZABADKAI SPORTHÍREK

Két ezüst Szlovéniából

A Palicsi Vitorlásklub két versenyzője két ezüstérmet nyert Koperban a vitorlázó-Európa-kupán. A 19 éven aluliak között laser radial hajóosztályban Boja Krisztina, laser standard osztályban pedig Danilo Bešić ért másodikként célba.

A Spartacus kerékpározói két érmet nyertek a Kraljevo melletti Beranovacon a szerbiai kupa második versenyén. Az ifik 105 km-es futamán Perčić Márk, a serdülők 26 km-es futamán pedig Fábián Enikő ért harmadikként célba.

A Spartacus ökölvívói négy éremmel tértek haza a fiatalabb korosztályoknak szervezett országos bajnokságról, amelynek Lazarevac adott otthont. A szabadkai versenyzők közül Matija Pižurica a serdülők, Marko Pižurica pedig az ifik között állhatott fel a dobogó legfelső fokára, míg a pionírok mezőnyében Vasilije Đukanović és Vuk Popović is bronzérmet szerzett.