Életben maradt a Washington

Egy szorosabb és két sima győzelem után a továbbjutás reményében utazott a Philadelphia a Washington otthonába, ám végül két szempontból is balul sült el számukra a playoff 4. fordulója, hiszen nemcsak elveszítették a meccset, de kulcsfontosságú játékosuk, Joel Embiid még le is sérült. A kameruni center már az első negyedben fájlalta a térdét, végül alig 11 percet játszott, a Philly korai két számjegyű előnye pedig apró lépésekben elfogyott. A hajrában egyenlő állást követően a Washington jobban használta ki helyzeteit, így elkerülte a kiütéses vereséget, és tovább nyújtotta a párharcot.

A nyugati csoport hétfői találkozója hemzsegett a fordulatoktól, az első félidőben tizenegyszer változott a vezető csapat kiléte, a végén a Utah sikeresebb büntetőinek köszönhetően került lépéselőnybe, és nyert harmadszor a Memphis ellen.

Eredmények, 4. forduló, kelet: Washington–Philadelphia 122:114 (a sorozatban: 1:3). Nyugat: Memphis–Utah 113:120 (1:3).