Bajnok a Zenta

A moholiak is átvették a titulusért járó serleget – Zombori szégyen Bajsán

Bajnok a Zenta!

I. VAJDASÁGI LIGA

A 37. forduló: Omladinac–1. maj 2:0, Stari Grad–Vršac 2:7, Vojvodina–Bácska 1901 2:4, Kozara–Hajduk 2:5, Radnički 1912–Dunav 7:1, Jedinstvo–Sloga 3:0, Becse–Sloboda 4:0, Radnički (N)–Borac 4:2, Feniks–Dinamo 2:2, Mladost–Tisza 2:1.

17

Az utolsó forduló (június 5-én):1. maj–Mladost, Tisza–Feniks, Dinamo–Radnički (N), Borac–Becse, Sloboda–Jedinstvo, Sloga–Radnički 1912, Dunav–Kozara, Hajduk–Vojvodina, Bácska 1901–Stari Grad, Vršac–Omladinac

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Bajsa: Bajsa–Radnički 3:0 (k. n.)

Bajsai pálya, vezette: Latinović.

Bajsa: Damjanović, Manojlović, Tresiglavić, De. Rahić, Kaluđerović, Lekaj, Zsemberi, Krivokapić, Fényszárusi, Savija, Bátori.

Radnički: Žeželj, Kovačević, Tesanović, Nikić, Vukelić, Vukadinović, Somođarac, Dodić.

A vendégek csak nyolc játékossal léptek a pályára, és már az 1. percben, amikor a Radnički kapusa először ért a labdához, „megsérült” a keze, ezt követően az öltözőbe vonult. Folytatódott a mérkőzés, de egy ütközés után a vendégeknek még egy játékosa „lesérült”, így már a 7. percben a játékvezető véget vetett a találkozónak…

A 33. forduló: Crvenka–Obilić 6:1, Vrbas–Vojvodina (B) 4:2, Vojvodina (T)–Srbobran 2:3, Bajsa–Radnički (Z) 3:0, Hercegovac–ČSK 0:1, Bácska (P)–Tavankut 4:1, Njegoš–Mladost (A) 1:2, Mladost (T)–Tekstilac 1:2, Krila Krajine–Mladost (P) 1:0.

16

Az utolsó forduló (június 5-én):Obilić–Krila Krajine, Mladost (P)–Mladost (T), Tekstilac–Njegoš, Mladost (A)–Bácska (P), Tavankut–Hercegovac, ČSK–Bajsa, Radnički (Z)–Vojvodina (T), Srbobran–Vrbas, Vojvodina (B)–Crvenka.

SZABADKAI LIGA

Zenta: Zenta–Napredak 3:2 (2:1)

Városi pálya, vezette: Janković (Mohol). Gólszerzők: Živković az 5., Dimić a 16., Csernák az 50., illetve Ergalac a 33., Peškanov az 54. percben.

Zenta: Tomašev, Dimić, Pavlov, Dražić, Győri, Milić (Đuza), Mandić (Bajtai), Csernák (Lovre), Matić (Trnjanov), Korać, Živković.

Napredak: Bagaš, Ikrašev, Miladinov, Svilar, Peškanov, Miljević, Ergalac, Stanojević, Ćirić, Agić, Buzadžin.

A hazaiak gyorsan kétgólos vezetésre tettek szert, ám a vendégek szépíteni tudtak az első félidőben. A második játékrészben a hazaiak továbbra is veszélyes támadásokat vezettek, és Csernák visszaállította a hazaiak kétgólos előnyét. Peškanov ugyan szépíteni tudott, de a mérkőzés végéig a zentaiak irányították a játékot, és végül megérdemelten győztek, ezzel pedig megszerezték a bajnoki titulust

Ada: AFK–Proleter 3:2 (3:1)

Rekreációs központ, vezette: Erdeljan (Bácsföldvár). Góllövők: Janjuš a 8. és a 20., Lajkó a 34., illetve Curnović Dávid a 37. és Horvát a 85. percben.

AFK: Lajkó D., Kuburić (Vujić), Pintér, Laták (Bikicki), Sötét, Nagy (Piri), Kiss (Lj. Đukić), Lajkó Cs., Morović, Janjuš (Vranješ).

Proleter (Nj): Matković, Kosovac, Panović, Kurin, Paprić, Curnovics Dávid, Horvát, Stoilović, Vunjak (Zec), Banjeglav, Curnovics Dániel (Dabanović).

A mérkőzés kezdetét Lajkó Csanád és Janjuš összjátéka jellemezte, ebből született két adai gól. A 22. percben Nagy buktatása után a játékvezető büntetőt ítélt a vendéglátó számára, de Morović bal alsó sarokba tartó lövését védte Matković. A 34. percben aztán mégis eldőlt a meccs, miután Laták passzolt Lajkó Csanádhoz, az adaiak szélsője betört a tizenhatosba, és lapos lövéssel növelte a hazaiak vezetését.

A 28. forduló: Radnički–Budućnost 5:0, Jadran–Tornyos 2:2, Đurđin–Preporod 3:2, Zenta–Napredak 3:2, Sutjeska–Egység 5:2, AFK–Proleter (Nj) 3:2, Iskra–Sloga 2:2. A Proleter (RS)–Obilić találkozót szerdán játsszák.

14

A következő forduló (június 6-án): Sloga–Radnički, Iskra–AFK, Proleter (Nj)–Sutjeska, Egység–Zenta, Napredak–Đurđin, Preporod–Jadran, Tornyos–Proleter (RS), Obilić–Budućnost.

TISZA MENTI LIGA

Mohol: Bácska–Potisje 3:2 (2:1)

Bácska-pálya, vezette: Živković (Nagykikinda). Góllövők: Morović a 8., Stanojev a 11. és a 60., illetve Tandari a 17. és Domonkos Gábor a 88. percben.

Bácska: Radojčić, Todorović, Ferenc (Jeremić), Vlajković, Krizsán, Parabucki, Zlatić (Crnojlović), Anđelković, Morović, Radonić (Cifrić), D. Stanojev.

Potisje: Bohata Cs., Bagi, Domonkos Gábor, Muhi, Nagy O., Fodor, Domonkos Gergő, Ugri, Ivšić, Szalma, Tandari.

A moholi Bácska már e meccs előtt bebiztosította a bajnoki címet, s most a serleget is megkapták. A kanizsaiak aztán teljes erőbevetésre kényszerítették az új bajnokot, s ennek eredményeként gyors kétgólos vezetést szereztek a moholiak, amivel nagyjából el is dőlt a mérkőzés sorsa.

Ókeresztúr: Jedinstvo–Horgos 3:1 (1:0)

Jedinstvo-pálya, vezette: Popov (Törökkanizsa). Góllövők: Stojkov a 42., Jovanov a 73. és Dabevski a 90+3., illetve Hoksza a 72. percben.

Jedinstvo: Csanádi, Kalmár, Brzak, Stojkov, Kobleher, Dabevski, Božanin, Rankov (Majer, Jovanov), Zivlak, Živkov, Faragó (Belančić).

Horgos: Bende, Fehér, Kószó (Mučibabić), Makra, Hoksza, Veselinov, Mijatov (Szalma, Puljai), Huszár, Deák, Bate, Kolompár.

A harcias mérkőzésen a vendéglátó bebizonyította, nem véletlen a jó helyezése a tabellán. Stojkov 20 méteres bombája után a Jedinstvo tíz emberre maradt Brzak második sárga lapja miatt, de az egyenlítés után sem roskadtak össze, hanem újabb két góllal bebiztosították a győzelmet.

Padé: Tisza–Hajduk 2:1 (1:0)

Tisza-pálya, vezette: Jurić (Zenta). Góllövők: Potloka a 44. és Đukić a 79., illetve Barjaktarović az 59. percben.

Tisza: Radić, Jakšić, Süli (Tóth), Mojsin (Zombori), Đukić (Radanov), Gušić, Terzin (Bús), Apró, Matijević, Fodor (Maletin), Potloka.

Hajduk: Panić, Szecsei, Horváth A. (Onjin), Rankov, Bodroža, Slejher, Horváth (Miloš Hajder), Matejin, Barjaktarović, Milan Hajder (Elezović), Nježić (Vrábel).

A padéiak kellemetlen rivális ellen szerezték meg a teljes zsákmányt.

Csóka: Csóka–Graničar 1:0 (0:0)

Csókai pálya, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövő: Tokodi a 66. percben.

Csóka: Militarov, Ágoston, Rácz Szabó, Milanov, Rúzsa, Popov, Kostić (Kalauzov), Teleki (Tolmácsy), Tokodi, Konculić, Keleuva (Stojanović).

Graničar: Magyar, Z. Popović, Kobleher, Milanov (Mićin), Ignjatov (Slađan Ivanov), Jovanov, Korbelić, B. Popović, Stojanović (Sarapa), Malenić, Saša Ivanov.

A csókaiak egy bizonytalan kimenetelű találkozón szerezték meg a győzelmet.

Majdány: Tromeđa–Slavija 1:3 (0:1)

Tromeđa-pálya, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Fehér az 56., illetve D. Maluckov a 8., Huszák I. a 66. és Grujin a 86. percben.

Tromeđa: Bicók, Papp D., Horváth, Domonkos K., Domonkos A., Vass, Papp A. (Farkas), Domonkos L., Mihók Kucora, Lakatos, Fehér.

Slavija: Arsenov, Kijac, Grujin, Ágoston, Gojković, Huszák I., Huszák J., N. Maluckov, Perišić, D. Maluckov, Jovičin.

A majdányiak szolid ellenállást tanúsítottak a szomszédokkal szemben, és a 66. percig tartották is a döntetlent.

Orom: Šampion–Jadran 0:1 (0:0)

Oromi pálya, vezette: Madarász (Mohol). Góllövő: Popović a 78. percben.

Šampion: Szokola, Kovács, Misini S., Körmöci, Malagurski, Szakács, Drobnjak, Stojičić (Misini D.), Joó, Pisarić, Bíró.

Jadran: Josipović, Knežević, Bebek, Stojanović, Popović, Jovanov, Stanić, Todorov, Milanov, Nikočev, Oluški.

A hazaiak kezdték aktívabbak a mérkőzést, a második játékrészben már mindkét kapu előtt akadt helyzet bőven, a kapusok eszén azonban egészen a hajráig nem tudtak túljárni a csatárok. A találkozó egyetlen góljánál egy sorfalról lepattanó labda Popović elé került, ő pedig közelről a bal alsó sarokba lőtt.

A 21. forduló: Csóka–Graničar 1:0, Tromeđa–Slavija 1:3, Bácska–Potisje 3:2, Tisza–Hajduk 2:1, Šampion–Jadran 0:1, Jedinstvo–Horgos 3:1.