2024. április 20., szombat

Jokićék visszavágtak

Két viszonylag egyoldalú mérkőzéssel kezdődött meg a másik kör az NBA playoffjában. A nyugati csoportban a Denver revansot vett a Portland ellen a két nappal korában elszenvedett vereségért, mindezt annak ellenére, hogy Damian Lillard egy félidő alatt nyolc triplát is dobva beállította Vince Carter 2001 óta élő playoffrekordját. A Denver a második negyedtől szinte végig tízpontos előnyt őrzött, amihez Nikola Jokić 38 ponttal (plusz 8 lepattanó és 5 gólpassz) járult hozzá. A keleti csoportban az előző, csak hosszabbításban eldőlő mérkőzés után a Milwaukee ezúttal lesimázta a Miami elleni találkozót, már az első negyed végén 26 ponttal elhúztak, a triplákat sokkal magabiztosabban dobva.

NBA, rájátszás, 2. forduló, kelet: Miami–Milwaukee 98:132 (a sorozatban 0:2). Nyugat: Portland–Denver 109:128 (1:1).