A TSC Magyarkanizsa a hatodik helyen zárt

A Potisje magabiztosan nyert – A péterrévei Jedinstvo a bajnoki cím közelében

NŐI SZUPERLIGA

Magyarkanizsa: TSC–Požarevac 2:8 (0:4)

Magyarkanizsai pálya, vezette: Stoiljković (Újvidék). Gólszerzők: Trbojević az 55., Balázs a 86., illetve Matejić a 15., a 29., a 80., a 90., Vuković a 9., az 57., Trisić a 7., Sebők az 53. percben.

TSC: Đapić, Sóti (Ivošević), Drobnjak (Jovanović), Jelača, Belovan, Szilusi, Balázs, Körmöczi (Kovács), Kecman (Božić), Trbojević, Knežević.

Požarevac: Obradović, Tasković, Đalović (Danišić), Trisić, Sebők (Tufegdžić), Varda (Stević), Milanović, Babić (Arsenijević), Smiljković, Vuković, Matejić.

Kínos vereséggel zárta a szezont a magyarkanizsai együttes, a kék-fehérek az utóbbi évek egyik legsúlyosabb hazai vereségét szenvedték el az alaposan felerősített požarevaci csapat ellen. Az első negyedórában védelmi hibák és kapusbakik után a vendégek háromgólos előnyre tettek szert, ami után a hazaiak még visszajöhettek volna a mérkőzésbe, Kneževic és Trbojević veszélyes lövéseit azonban a vendégek tapasztalt kapusa bravúrral hárította. Miután a požarevaciak megszerezték a negyedik találatukat is, a mérkőzés eldőlt, így a folytatásban a csapatok már nemigen törődtek a védekezéssel, aminek az eredménye hat újabb gól lett. A „nagyok” találkozója előtt pályára lépett a magyarkanizsai klub U15-ös gárdája is. Csizmár Zsolt tanítványai 3:1-re verték az újvidéki Moskva együttesét, így továbbra is őrzik 3. helyüket a bajnokságban.

Felsőház, a 6. forduló: C. zvezda–Sloga 6:1.

35

Alsóház, a 6. forduló: TSC–Požarevac 2:8. A Vojvodina–Zemun mérkőzést csütörtökön játsszák.

Magyarkanizsa: Potisje–Tisza 2:0 (2:0)

Népkerti pálya, vezette: Popov (Törökkanizsa). Gólszerzők: Búza a 10., Dobó a 17. percben.

Potisje: Bohata Cs., Bagi (Ugri), Domonkos Gábor, Papdancsó (Muhi), Fodor, Dobó, Mácsai (Tandari), Buza (Nagy O.), Csanyiga, Balgó (Apró L.), Szalma.

Tisza: Radić, Bús (Maletin), Lengyel F., Jakšić, Gušić, Lengyel G., Zombori, Apró V., Kocsis, Matijević (Radanov), Apró K. (Magarašev).

A Potisje magabiztos játékkal szerezte meg a győzelmet. A hazaiak a mérkőzés elején megszerezték a vezetést: egy gyors indítást követően a kellő ütemben kiugró Buza kicselezte a kifutó kapust, és az üres kapuba lőtte a labdát. Hét perc múlva Fodor jobb oldali beadását követően Dobó remek lövéssel talált be a jobb alsó sarokba. A második félidőben a hazaiak többet kezdeményeztek, de nem sikerült újabb gólt szerezniük, így az eredmény nem változott. @sz = n L. E.

Szanád: Jadran–Jedinstvo 1:6 (1:1)

Jadran-pálya, vezette: Jurić (Zenta). Gólszerzők: Stanić a 27., illetve a T. Dabevski a 24., Faragó az 51., a 76., a 79., a 81. és Stojkov a 67. percben.

Jadran: Josipović, Nikočev, Oluški, Stojanović, Milanov, Knežević, N. Keszég (Vladisavljev), Stanić, Juhász, Đurđev (Todorov), Janković.

Jedinstvo: Csanádi, Kalmár P. (Kalmár L.), Božanin (Majer), Jovanov, Brzak, R. Dabevski, Kobleher (Ilić), Stojkov (Ognjenović), Rankov (Belančić), Faragó, T. Dabevski.

A vendégek fölényes győzelmet arattak, habár T. Dabevski vezető gólja után a hazaiak még egyenlítettek. A második félidőben Faragó négy találatot is szerzett, ezzel eldöntötte a három pont kérdését.

Podlokány: Hajduk–Šampion 5:2 (3:0)

Hajduk-pálya, vezette: Zrim (Ókeresztúr). Gólszerzők: Horváth M. a 10., a 40., Slejher a 21., az 50., Bosnyák a 76., illetve Pisarić a 90. és K. Misini a 92. percben.

Hajduk: Panić, Bosnyák, Bodroža, Szecsei, Milan Hajder (Brkljač), Barjaktarović, Slejher, Nježić (Miloš Hajder), Horváth A. (Banjac), Trbović (Matejin), Horváth M. (Vrábel).

Šampion: Makra (Körmöci), K. Misini, Š. Misini, Saša Stojčić (Kovács), Drobnjak, Jó, Slobodan Stojčić, Malagurski, Virág (Kádár), Krajnović, Pisarić.

A podlokányi Hajduk könnyed győzelmet ünnepelt. A hazaiak öt góljára csak a meccs vége előtt tudott válaszolni az oromi vendégcsapat.

A 20. forduló: Graničar–Horgos 1:2, Jadran–Jedinstvo 1:6, Hajduk–Šampion 5:2, Potisje–Tisza 2:0, Slavija–Bácska 0:1, Csóka–Tromeđa 9:1.

4

A következő fordulóban (május 30.): Csóka–Graničar, Tromeđa–Slavija, Bácska–Potisje, Tisza–Hajduk, Šampion–Jadran, Jedinstvo–Horgos.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

A 22., utolsó forduló: Lokomotiva–Solid 2:0, Elektrovojvodina–Csantavér 1:3, Bikovo–Žednik 0:0, Palics–Mala Bosna 7:2, Hajduk–Udarnik 1:3. A Vinogradar szabad volt.