A Spartacus női csapatának 12. bajnoki címe

A Bajsa a második félidőben nyerte meg a meccsét – A Tornyos a hajrában mentett pontot

NŐI SZUPERLIGA – PLAYOFF

A szabadkai Spartacus női csapata az utolsó meccsét is megnyerte a Szuperligában, a korábban biztosított bajnoki címért járó serleget pedig a hétvégén vehette át a csapat.

A 6. forduló: Spartacus–Mašinac 1:0. A C. zvezda–Sloga mérkőzés lapzárta után ért véget.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 34. forduló: 1. Maj–Tisza 2:2, Dinamo–Mladost 1:0, Borac–Feniks 3:1, Sloboda–Radnički (N) 1:1, Sloga–Becse 1:4, Dunav–Jedinstvo 2:3, Hajduk–Radnički 1912 2:1, Bácska 1901–Kozara 4:0, Vršac–Vojvodina 3:0, Omladinac–Stari Grad 4:2.

17

A következő forduló (május 29-én): Omladinac–1. Maj, Stari Grad–Vršac, Vojvodina–Bácska 1901, Kozara–Hajduk, Radnički 1912–Dunav, Jedinstvo–Sloga, Becse–Sloboda, Radnički (N)–Borac, Feniks–Dinamo, Mladost–Tisza.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Bajsa: Bajsa–Vojvodina (B) 2:0 (0:0)

Bajsa-pálya, vezette: Vračar (Zombor). Góllövők: Savija az 51. és Kaluđerović a 75. percben.

Bajsa: Damjanović, Manojlović, Dér, Tresiglavić (Zsemberi), Kaluđerović (Rusák), Lekaj (Da. Rahić), Krivokapić, Savija, Bátori, Boros (De. Rahić), Vujošević.

Vojvodina: Babin, Marković, Ilić, B. Ćulum (Prodanov), D. Jelić, B. Jelić, Pelengić (Pecarski), N. Ćulum, Dekić, Babizljević, Kudrić (Peković).

Az első félidőben egyenlő ellenfélként játszott a két csapat, míg a játék folytatásában a hazaiak többet támadtak, és sok gólhelyzetet kihagytak az első góljuk után, amelyet az 51. percben Savija szerzett. A mérkőzés a 75. percig nagyon izgalmas volt, mivel mindkét oldalon adódtak gólhelyzetek, de Kaluđerović egy ellentámadás végén megadásra késztette a vendégek kapusát, és beállította a 2:0-s végeredményt.

A 31. forduló: Vrbas–Obilić 3:0, Vojvodina–Crvenka 1:3, Bajsa–Vojvodina (B) 2:0, Hercegovac–Srbobran 2:1, Bácska (P)–Radnički (Z) 6:0, Njegoš–ČSK 2:0 2:0, Mladost (T)–Tavankut 3:1, Krila Krajine–Mladost (A) 3:2, Mladost (P)–Tekstilac 0:1.

16

A következő forduló (május 26-án): Obilić–Mladost (P), Tekstilac–Krila Krajine, Mladost (A)–Mladost (T), Tavankut–Njegoš, ČSK–Bácska (P), Radnički (Z)–Hercegovac, Srbobran–Bajsa, Vojvodina (B)–Vojvodina (T), Crvenka–Vrbas.

SZABADKAI LIGA

Tornyos: Tornyos–Đurđin 1:1 (0:1)

Tornyosi pálya, vezette: Erdeljan (Bácsföldvár). Góllövők: Đorđević (11-esből) a 84., illetve Bilbija I. a 41. percben.

Tornyos: Đorđević, Arambašić, Homolya G., Kokrehel, Samardžija, Perović, Barna D. (Deák), Karácsonyi, Nyúl (Gubik), Barna Zs., Nagy.

Đurđin: Sarić D., Horvatski, Peić, Bilbija A., Bilbija I. (Mojić), Sarić A., Matković, Vuković (Somogyi), Mihailović (Kujundžić), Stantić, Vidaković (Savanović).

A felforgatott összeállításban pályára lépő tornyosi együttes jól kezdett, a 7. percben Barna Denisz éles szögből a kapufát találta el, négy perc múlva pedig Kokrehel közeli fejese fölé szállt. A kihagyott helyzetek ezúttal is megbosszulták magukat, a vendégek ugyanis szinte a semmiből szereztek vezetést: a 41. percben az egyik hazai védő elcsúszott a tizenhatoson belül, Bilbija Ilija pedig kihasználta az alkalmat, és közelről a jobb alsó sarokba bombázott. Fordulás után nagy csata alakult ki, a 66. percben Gubik a felső lécet találta el, a kipattanót pedig Perović mellélőtte. A hajrában mindkét kapu előtt akadtak helyzetek, gólt azonban csak a tornyosiaknak sikerült szerezniük: a 84. percben az egyik vendégvédő lerántotta a tizenhatoson belül Deákot, a megítélt büntetőt pedig Đorđević magabiztosan értékesítette. Az ítéletet vitató györgyéniek közül Bilbija Aleksa piros lapot kapott, így a vendégek az utolsó pár percet tíz emberrel játszották le, ám még így is ők álltak közelebb a győzelemhez, Matković lövését azonban a 89. percben Đorđević lábbal hárította.

A 27. forduló: Radnički–Iskra 3:2, Proleter (Nj)–Sloga 4:3, Egység–AFK 2:6, Napredak–Sutjeska 0:0, Preporod–Zenta 0:3, Tornyos–Đurđin 1:1, Obilić–Jadran 4:1, Budućnost–Proleter (RS) 2:1.