Tatum elintézte a Varázslókat

Egyetlen hely maradt kiadó az NBA keleti főcsoportjának rájátszásában, miután lejátszották a playintorna első körét. Az alapszakaszt hetedik helyen záró Boston a nagy hajrával 8. pozícióra kapaszkodó Washingtont fogadta, és a Celtics érvényesítette a papírformát, 52:54-es első félidő után ugyanis fokozatosan ellépett a Wizardstól, végül kényelmes diadallal (118:100) szerezte meg a 7. playoffhelyet. A bostoni győzelemből a hazaiak legnagyobb sztárja, Jayson Tatum 50 ponttal vette ki a részét.

Az utolsó bejutó, 8. pozícióért máról holnapra éjszaka vív meg Russell Westbrook Wizzardsa az Indianával, amely az alapszakasz 9. és 10. helyezettjének meccsén letarolta (144:117) a Charlotte-ot.

NBA, playintorna, kelet, 7–8. hely: Boston–Washington 118:100 (a Boston lett a 7.). 9–10. hely: Indiana–Charlotte 144:117. A 8. helyért: Washington–Indiana.

ABA-LIGA

Hullámvasút után kettővel a Zvezda

Rapszodikus, hatalmas kilengésekkel folyó meccset nyert meg a Crvena zvezda a Budućnost ellen Belgrádban, amivel a piros-fehérek 2:0-ra elléptek a regionális ABA-liga döntősorozatában. A Zvezda 30:17-tel hozta le az első negyedet, majd a podgoricaiak magukhoz tértek, és a nagyszünetig nagyobb hátrányt már nem szedtek össze (55:41). A pihenő után a házigazda dobása csődöt mondott, míg a Budućnost kiválóan dobott mezőnyből, és 29:8-ra megnyert periódussal teljesen megfordította az állást (63:70). A slusszpoén ezután következett, a zárónegyedben a vendégek tudtak csak hébe-hóba betalálni, míg a Zvezda valamennyire rendezte támadását, ráadásul tízszer állhatott a büntetővonalra (a Budućnost egyszer sem). A játékrész 22:9-cel, a meccs 85:79-cel lett a szerbeké, akik egy lépésre vannak ötödik serlegüktől.

ABA-liga, döntő: Crvena zvezda–Budućnost 85:79 (a sorozatban 2:0).