2021. június 22., kedd

A Vándordíj az óbecsei Petőfi iskolába került

Az Általános Iskolások Művészeti Vetélkedőjének díjazottjai

Szombaton lezajlott az Általános Iskolások Művészeti Vetélkedője Szabadkán. Az Észak-bácskai Magyar Pedagógusok Egyesülete immár 19. alkalommal rendezte meg az ÁMV-t, amelyen 38 vajdasági iskola 460 diákja vett részt. Az eredmények:

Fotó: Gergely Árpád

Képzőművészet

1-2. osztály

1. helyezés: Pap Natália, Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka

2. helyezés: Szöllősi Csenge, Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

3. helyezés: Gajić Maja, Ady Endre Kísérleti Általános Iskola, Kishegyes

3-4. osztály

1. helyezés: Ahmetagić Hana, Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Szabadka

2. helyezés: Orosz Bálint, Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Magyarkanizsa

3. helyezés: Kőszegi Emma, Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka

5-6. osztály

1. helyezés: Sebők Csáki Szintia, Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka

2. helyezés: Balázs Horváth Hanna, Nikola Tesla Általános Iskola, Topolya

3. helyezés: Molnár Cecilia, Petőfi Sándor Általános Iskola, Zenta

7-8. osztály

1. helyezés: Fehér Barnabás, Ady Endre Általános Iskola, Torda

2. helyezés: Kovács Viktória, Arany János Általános Iskola, Oromhegyes – kihelyezett tagozat, Orom

3. helyezés: Begovity Dávid, Széchenyi István Általános Iskola, Szabadka

Fogalmazás

3-4. osztály

1. helyezés: Lackó Máté, Nikola Tesla Általános Iskola, Topolya

2. helyezés: Zavarkó Anikó, Kókai Imre Általános Iskola, Temerin

3. helyezés: Nagy Simon, Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Szabadka

Dicséret: Hajvert Zalán, Nikola Đurković Általános Iskola, Bácsfeketehegy

5-6. osztály

1. helyezés: Rózsa Balázs, Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér

2. helyezés: Kis Emili, Széchenyi István Általános Iskola, Szabadka

3. helyezés: Folberth Julianna, Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos

7-8. osztály

1. helyezés: Majoros Lara, Kókai Imre Általános Iskola, Temerin

2. helyezés: Čerkezović Lara, Cseh Károly Általános Iskola, Ada

3. helyezés: Rácz Hanna, Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka

Fotó: Gergely Árpád

Versírás

7-8. osztály

1. helyezés: Bába Lujza, Petőfi Sándor Általános Iskola, Újvidék

2. helyezés: Bilicki Réka, Arany János Általános Iskola, Oromhegyes

3. helyezés: Rizsányi Melánia, Ivan Goran Kovačić Általános Iskola, Szabadka

Versmondás

1-2. osztály

1. helyezés: Jurcsák Renáta, Széchenyi István Általános Iskola, Szabadka

2. helyezés: Csehák Emma, Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka

3. helyezés: Horváth Miksa, Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

3-4. osztály

1. helyezés: Bogdán Dalma, Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Szabadka

2. helyezés: Világos Viola, Nikola Tesla Általános Iskola, Topolya

3. helyezés: Vajdovics Maja, Arany János Általános Iskola, Oromhegyes

5-6. osztály

1. helyezés: Bába Kristóf, Petőfi Sándor Általános Iskola, Újvidék

2. helyezés: Füstös Emma, Thurzó Lajos Általános Iskola, Zenta

3. helyezés: Szarka Hanna, Petőfi Sándor Általános Iskola, Zenta

7-8. osztály

1. helyezés: Szarka Kitti, Petőfi Sándor Általános Iskola, Zenta

2. helyezés: Gál Noémi, Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

3. helyezés: Galusz Áron, Thurzó Lajos Általános Iskola, Zenta

Különdíj: Erdei Anna Dorka, Ady Endre Kísérleti Általános Iskola, Kishegyes

Versmondás a magyar nyelvet környezetnyelvként beszélők részére

1-2. osztály

1. helyezés: Kuzmanovski Lena, Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér

3-4. osztály

1. helyezés: Csetvei Noé, Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér

2. helyezés: Torbica Szara, Moša Pijade Általános Iskola, Torontálvásárhely

3. helyezés: Víg Dominik, Majsai Úti Általános Iskola, Szabadka

Prózamondás

3-4. osztály

1. helyezés: Kurnyák Zsófia, Ady Endre Kísérleti Általános Iskola, Kishegyes

2. helyezés: Lékó Balázs Zétény, Arany János Általános Iskola, Oromhegyes

3. helyezés: Tóth Ádám, Nikola Tesla Általános Iskola, Topolya

5-6. osztály

1. helyezés: Tóth Vilmos, Kókai Imre Általános Iskola, Temerin

2. helyezés: Baranyi Máté, Ady Endre Kísérleti Általános Iskola, Kishegyes

3. helyezés: Bővíz Zsóka, Thurzó Lajos Általános Iskola, Zenta

7-8. osztály

1. helyezés: Horváth Kinga, Samu Mihály Általános Iskola, Óbecse

2. helyezés: Gál Flóra, Ady Endre Kísérleti Általános Iskola, Kishegyes

3. helyezés: Varró Tódor, Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

Különdíj: Verbászi Adél, Nikola Đurković Általános Iskola, Bácsfeketehegy

Fotó: Gergely Árpád

Szép beszéd (7-8. osztály)

1. helyezés: Bada Mia, Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

2. helyezés: Berényi Zsófia, Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos

3. helyezés: Polyák Emma, Petőfi Sándor Általános Iskola, Zenta

Műveltségi teszt (7. osztály)

1. helyezés: Valkovics Aisa, Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos

1. helyezés: Csiszár Ákos, Miroslav Antić Általános Iskola, Palics

2. helyezés: Basarić Petra, Majsai Úti Általános Iskola, Szabadka

3. helyezés: Gyülvészi Hanna, Petőfi Sándor Általános Iskola, Újvidék

Szólóének

1-2. osztály

1. helyezés: Fekete Zsófia, Nikola Tesla Általános Iskola, Topolya

2. helyezés: Gál Adrienn, Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

3. helyezés: Hódi Zsófia, Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

3-4. osztály

1. helyezés: Erős Lilla, Miloje Čiplić Általános Iskola, Törökbecse

2. helyezés: Herédi Kiara, Miroslav Antić Általános Iskola, Palics – kihelyezett tagozat, Ludas

3. helyezés: Ferenci Orsolya, Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

5-6. osztály

1. helyezés: Kolozsi Anna, Jovan Mikić Általános Iskola, Szabadka

2. helyezés: Korponai Réka, Majsai Úti Általános Iskola, Szabadka

3. helyezés: Hódi Lúcia, Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

Különdíj: Koncz Villő, Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

7-8. osztály

1. helyezés: Koncz Antónió, Petőfi Sándor Általános Iskola, Óbecse

2. helyezés: Tillinkó Luca, Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos

3. helyezés: Apró Boglárka, Cseh Károly Általános Iskola, Ada

Színjátszók

Felsősök:

1. helyezés: Október 18. Általános Iskola, Zentagunaras (Budimcsevity Edvárd, Kalmár Alekszandra, Ölvegyi Huba, Farkas Baráti Réka, Farkas Baráti Patrik, Szőke Bence, Hatala Flavián, Tari Eliza, Bata Boglárka, Kadvány Júlia, Vass Aurélia, Kanyó Miklós)

2. helyezés: Miroslav Antić Általános Iskola, Palics (Arnold Adél, Brezovszki Anna, Misinszki Szonja, Pandurov Lola, Urbán Barbara, Mezei Ádám, Pletikoszity Péter, Omerović Ivor, Kőszegi Attila, Vida Luca, Rind Ádám)

3. helyezés: Cseh Károly Általános Iskola, Ada (Bagány Bendegúz, Solymosi Nikolett, Tóth Adrienn, Banyári József, Utasi Adél, Kormos Edina, Oláh Réka, Csuzdi Lorella, Gere Leona, Kis Bicskei Kristóf, Patócs Fábián, Papp András)

A magyar nyelvet környezetnyelvként beszélők:

1. helyezés: Moša Pijade Általános Iskola, Torontálvásárhely (Vilček Anđela, Darčič Mihal, Đinisov Lara, Đinisov Leona, Đuričkov Leona, Rac Nina, Rašić Mihajlo, Filipović Marko, Novakov Darko, Godošev Ivana, Kovač Nemanja, Dudok Aleksandra, Liber Milan, Heđeš Violeta, Heđeš Nikoleta, Cakić Aleksandar)

Az idén a Vándordíjat az óbecsei Petőfi Sándor Általános Iskola tanulói nyerték el.