2024. március 29., péntek
BIRKÓZÁS – REFIK MEMIŠEVIĆ-EMLÉKVERSENY

A horvát elnök fiának aranyérme

Egy év kényszerszünet után Szabadkán újra megtartották – immár 15. alkalommal – a Refik Memišević-Brale-emlékversenyt, melyre az idén nyolc ország (Horvátország, Moldávia, Csehország, Svédország, Izrael, Románia, Szlovákia, Szerbia) serdülőkorú birkózói vettek részt.

A szerbiai válogatott mérlege négy ezüst- és két bronzérem. Csapatban Horvátország bizonyult a legjobbnak 147 ponttal, megelőzve a 145 pontos Moldáviát és a 127 pontos Szerbiát. Memišević súlycsoportját, a szupernehézsúlyúak (110 kg) kategóriáját a cseh Artur Sarkisjan nyerte, akinek Ljiljana Memišević, Refik Memišević özvegye adta át a serleget. A torna legjobb birkózójának az öt aranyérmet nyert moldáv válogatott kitűnőségét, Aleksandru Soloveit választották, aki a 71 kilogrammos súlycsoport döntőjében a zentai Vámos Antalt győzte le.

A 2004-ben elhunyt Memišević nyolc alkalommal nyert csapatbajnoki címet a Spartacus együttesével, 1981-ben Oslóban világbajnoki címet szerzett, emellett a világbajnokságokon két ezüst- és egy bronzérmet is nyert. Legnagyobb sikerét az 1984-es Los Angeles-i olimpián aratta, ahol szupernehézsúlyban (130 kg) a dobogó második fokára állhatott. Versenyzői pályafutása végeztével a Spartacus Birkózóklubban elnökként és igazgatóként is tevékenykedett.

Győztesek és a szerbiai birkózók eredményei, 45 kg: Amere Fetene (izraeli). 48 kg: Maksim Sarmanov (moldáv). 51 kg: Konstantin Lungu (román). 55 kg: Pavel Deniszenko (moldáv), 2. Aleksandar Berarov. 60 kg: Ruslan Satrov (izraeli). 65 kg: Vasile Zabica (moldáv). 71 kg: Aleksandru Solovei (moldáv), 2. Vámos Antal, 3. Miloš Perović. 80 kg: Mihail Gutu (moldáv)… 3. Branko Đukić. 92 kg: Marko Milanović (Zoran Milanović horvát köztársasági elnök fia), 2. Molnár Dávid. 110 kg: Artur Sarkisjan (cseh), 2. Marko Kopunović.