A Lakers nem adja fel

Hatalmas a tolongás az NBA nyugati főcsoportjának 5–7. pozícióján. A ma hajnali meccsek előtt a Dallas és a Portland 40/29-es, a Lakers 39/30-as mérleget mutatott fel, így a Los Angeles-iek álltak a bejátszási tornára kényszerítő hetedik helyen, de a versenynaptár utolsó lapjaira tekintve bármi elképzelhető, ami a végső sorrendet illeti. Tegnap hajnalban a Dallas nagy pofont (133:104) kapott Memphisben, míg a továbbra is LeBron James nélkül felálló Lakers nem akárhogyan mentette meg a meccsét. Anthony Davisék a New York ellen az utolsó percekben 10 pontos hátrányt ledolgozva mentettek hosszabbításra (91:91), és a hajrájában behulló, meccsfordító triplával diadalmaskodtak (101:99).

Keleten szinte biztosan kialakult a legjobb 10 mezőnye, a ma hajnali meccsek előtt egyedül a Boston reménykedhetett még abban, hogy biztosan playoff-résztvevők lesznek, illetve a Chicago bízhatott benne, hogy elcsípi a playin-helyet a Washington orra elől.
NBA, alapszakasz: Charlotte–Denver 112:117, Detroit–Minnesota 100:119, Boston–Miami 121:129, Toronto–LA Clippers 96:115, Chicago–Brooklyn 107:115, Indiana–Philadelphia 103:94, Memphis–Dallas 133:104, Milwaukee–Orlando 114:102, Golden State–Phoenix 122:116, LA Lakers–New York 91:91, h. u. 101:99, Sacramento–Oklahoma 122:106.

ABA-LIGA

Pikáns döntő jön

Nem született meglepetés a regionális liga elődöntőjében, a Crvena zvezda a harmadik mérkőzésen 76:53-mal tarolta le a bosnyák Igokeát, így 2:1-es összesítéssel jutott a fináléba. A Zvezda 24:12-es első periódussal kezdett, a vendégek az utolsó negyedre fordulva jócskán faragtak lemaradásukon (57:51), ám az utolsó tíz percben elképesztő módon csak egyetlen mezőnykosárra futotta tőlük, így 19:2 arányban bukták el ezt a játékrészt.

ABA-liga, elődöntő: Crvena zvezda–Igokea 76:53 (a sorozatot a Zvezda nyerte 2:1-re).