FORMULA–E

Négyszer megelőzték az élen, mégis nyert

A bajnokság története egyik legjobb versenyeként emlegetik a pilóták a Formula-E monacói futamát, amire a legutóbbi, valenciai akkumulátortöltöttségi botrány után nagy szüksége is volt a sorozatnak. Az elektromos széria most először nem a megcsonkított, hanem a teljes monacói vonalvezetést használta, ami csak egy helyen tér el attól, amin a Formula–1 versenyezni fog két hét múlva. Most először lehetőség nyílt a benzines és az elektromos élsorozat közvetlen összehasonlítására: az FE nagyjából 20 másodperccel lassabban ér körbe a hercegségi pályán, mint az F1, de a hátrány jelentős része a 200 kg-mal nehezebb autókból, valamint a keskeny, bordázott, minden időjárás mellett használható gumikból fakad.

A verseny mindenesetre jóval mozgalmasabb volt, mint azt az F1 itteni látogatásától megszokhattuk, és a címvédő Antonio Felix da Costának komoly küzdelmek árán végre sikerült megszereznie az idei első győzelmét. A portugál a pole-ba kormányozta a DS-t, majd a futamon végig ádáz csatát vívott Robin Frijnsszal. A Virgin versenyzője három alkalommal is átvette tőle a vezetést, az előzésekben pedig az extra teljesítményt adó taktikai elem, a támadó mód is nagy szerepet játszott. A hajrához közeledve harmadikként Mitch Evans is beszállt a csatába a Jaguarral, megelőzve mindkettőjüket, ám az utolsó körben neki kellett legjobban takarékoskodni az autó töltöttségével, így da Costa az alagút után megelőzte őt a győzelemért, a célvonalon pedig 24 ezreddel Frijns is visszakapaszkodott a második helyre. A holland ezzel a tabellán is átvette a vezetést, mivel ezúttal a Mercedes élt meg nehéz, pontszerzés nélküli hétvégét.

A világbajnokság állása: 1. Frijns 62 pont, 2. de Vries 57, 3. Evans 54, 4. da Costa 52, 5. Bird 49 stb.