2024. március 29., péntek
VÍZILABDA

Döntőben a Szolnok, zárkózik a Fradi

A Szolnok esélyt sem adott a BVSC-nek a magyar férfi vízilabda-bajnokság elődöntőjének első meccsén. Živko Gocić együttese 8:0-ás sorozattal nyitotta a meccset, amivel eldőlt az egyik fél 7 pontjáig tartó párharc. A Tisza-partiak 4:1-re vezettek az alapszakasz után, így egy találkozó is elég volt nekik a döntőbe jutáshoz. Az elődöntő másik mérkőzésén a Ferencváros megszerezte első győzelmét az OSC-vel szemben, így 6:3-ra módosult az állás Varga Dániel csapatának javára. A szerda esti találkozón az FTC parádés védekezéssel rukkolt elő, melynek ellenszerét nem találta az OSC. A párharc május 13-án folytatódik.

Elődöntő, 1. mérkőzések: Szolnok–BVSC 11:7 (a 7 pontig tartó párharc végeredménye: 7:1), OSC–FTC 2:7 (az állás: 6:3).
Az első mérkőzésekhez hasonlóan a hazai Szuperliga negyeddöntőjének visszavágóin sem született meglepetés, a C. zvezda, a Radnički és a Šabac is kettős győzelemmel jutott be a legjobb négy közé. A Novi Beograd–Zemun találkozót tegnap este rendezték.
Negyeddöntő, visszavágók: Crvena zvezda–Partizan 14:2 (a végeredmény: 2:0), Radnički–Nais 17:4 (2:0), Šabac–Vojvodina 9:5 (2:0).