Bravúros kezdés az MVP-esélyestől

Egyre kevesebb kérdést hagy afelől Nikola Jokić, hogy megérdemli-e a tengerentúli profi kosárlabda-liga alapszakaszában az MVP-címet. A Denver szerb centere legutóbb a New York ellen parádézott, amikor is az első negyedben nem kevesebb, mint 24 pontot szórt be az egyébként ligaelit védelemmel rendelkező Knicks kosarába. A Joker a tizenkét perc során egymaga kétszer annyi kosarat szerzett, mint a teljes vendéggárda, amely 34:12 arányban bukta el a periódust. Innentől nem sok kérdés maradt nyitva, ami a találkozó kimenetelét illette, a Denver 113:97-es diadala a csapat mérlegének további javítását (44/22) jelentette, amivel versenyben van a nyugati főcsoport harmadik helyéért. Jokić a szenzációs első negyedet követően kevesebbet játszott, de összességében 32 ponttal, 12 lepattanóval, 6 gólpasszal, illetve 2-2 labdaszerzéssel és blokkal így is kimagaslóan a meccs legjobbja volt.

Nagy skalpot gyűjtött be a Bogdan Bogdanovićtyal felálló Atlanta, amely a szűk nyugati élmezőnyhöz tartozó Phoenixet verte nagy különbséggel (135:103) egy kiváló, 38:15-re lehozott utolsó negyednek köszönhetően. A Hawks vajkezű szerbje hat kísérletből négy triplát, összesen 16 pontot dobott 6 assziszt mellett, csapata pedig megerősítette helyét az első hat keleti gárda között, amelyeknek garantált a playoff, és nem kell részt venniük az ún. playin-tornán, amelyen a főcsoportok 7–10. helyezettjei mérkőznek meg a rájátszásért.

NBA, alapszakasz: Orlando–Boston 96:132, Cleveland–Portland 105:141, Atlanta–Phoenix 135:103, Houston–Philadelphia 115:135, Indiana–Sacramento 93:104, Milwaukee–Washington 135:134, Minnesota–Memphis 135:139, Denver–New York 113:97, Utah–San Antonio 126:94.