A Hawks nyerte a triplaversenyt

Igazi nagytüzelői napot tartott Atlantában a házigazda és a Portland, a két gárda összesen 37 hárompontost szórt be. Ezt a különversenyt a Hawks nyerte 20:17-re, a találkozót pedig épp ennek megfelelő különbséggel, 9 ponttal (123:114). A triplatermelésből Danilo Gallinari és Bogdan Bogdanović vette ki az oroszlánrészt, az olasz és a szerb egyaránt hetet-hetet vágott a TrailBlazersnek, ők is voltak a győztes fél legeredményesebbjei (28, illetve 25 pont). A meccs az utolsó negyed elején dőlt el, bár a vendégek a hajrában Damian Lillard (33) vezetésével még futottak egy nagyot (121:101-ről 121:112-re).

A Denver a második Los angelesi derbit már elvesztette (93:89) a Lakers ellen, Nikola Jokić a meccs legjobbja volt 32 ponttal, 9 lepattanóval és 5 assziszttal. Mindenképp meg kell említeni még Russell Westbrook teljesítményét az Indiana ellen. A Washington ponthullásos diadalt (154:141) aratott, a Wizards klasszisa pedig 14 ponttal, 21 lepattanóval és 24 gólpasszal jegyzett tripladuplát.

NBA, alapszakasz: Detroit–Orlando 112:119, Washington–Indiana 154:141, New Orleans–Golden State 108:123, Atlanta–Portland 123:114, Chicago–Philadelphia 94:106, Memphis–New York 104:118, LA Lakers–Denver 93:89, Utah–Sacramento 110:99.

ABA-LIGA

Érik az „álomdöntő”

Lejátszották a regionális ABA-liga elődöntőinek első találkozóit, amelyeken a papírformának megfelelő eredmények születtek. Az alapszakaszban legjobb Crvena zvezda a 20:6-os utolsó negyeddel döntött az Igokea ellen (76:61), a piros-fehéreket a 21 pontos Jordan Loyd vezette. A Budućnost szintén a negyedik periódusban biztosította be sikerét (97:88) a bari Mornarral szemben.

ABA-liga, elődöntő: Crvena zvezda–Igokea 76:61, Budućnost–Mornar 97:88.