2024. április 23., kedd

Jokić-blokk a győzelemért!

Kiváló meccset hozott le a New Orleans ellen Nikola Jokić, a Denver vezére. Az alapszakasz legértékesebb játékosa (MVP) cím első számú esélyese a találkozó elejétől termelte a pontokat, szedte a lepattanókat, osztotta a gólpasszokat, egy látványos zsákolása is volt, és a védekezésben is kitűnt. A Nuggets többször vezetett két számjegyű különbséggel, a hajrá mégis nagy izgalmakat hozott, hiszen a Pelicans percek alatt lefaragta 13 pontos lemaradását (109:96-ról 114:112). Az utolsó támadás is a vendégeké volt, egyik legjobbjuk, Zion Williamson 3 másodperccel az órán a hosszabbítást kiharcoló zsákolásra készült, de a zombori teljesen tisztán leblokkolta ellenfelét, így megnyerve csapatának a meccset. Jokić 32 ponttal, 7 lepattanóval, 8 assziszttal, illetve 3-3 labdaszerzéssel és blokkal zárt.

Bogdan Bogdanović meghúzódott combizom miatt nem tudott pályára lépni Philadelphiában, ahol az Atlanta hatalmas, 44 pontos zakót (127:83) kapott a 76erstől.

NBA, alapszakasz: Cleveland–Orlando 104:109, Philadelphia–Atlanta 127:83, Boston–Charlotte 120:111, New York–Chicago 113:94, Washington–LA Lakers 116:107, Miami–San Antonio 116:111, Denver–New Orleans 114:112, Memphis–Portland 109:130, Phoenix–LA Clippers 109:101, Sacramento–Utah 105:154.

EUROLIGA

A CSZKA várja az ellenfeleket

A moszkvai CSZKA jutott be elsőként az Euroliga négyes döntőjébe, miután a két hazai siker után Isztambulban is megverte (68:85) a Fenerbahcét. A Barcelona Szentpéterváron került előnybe a Zenittel szemben, míg a Bayern hazai parketten harcolta ki a negyedik meccset a Milanóval szemben.

Euroliga, negyeddöntő, 3. mérkőzések: Zenit–Barcelona 70:78 (a sorozatban 1:2), Fenerbahce–CSZKA 68:85 (a sorozatot a CSZKA nyerte 3:0-ra), Bayern–Milano 85:79 (1:2).