A Mavs elverte a Warriorst

Az utolsó negyedben kerülte el a Golden State, hogy igazán megalázó legyen a pofon (103:133), amit a Dallas adott nekik. Luka Dončićék 36:12-vel tarolták le a házigazdát az első negyedben, a nagyszünetben 33 ponttal (29:62), az utolsó negyedre fordulva pedig már 39-cel (64:103) vezettek. Sőt, a játékrész során 43 pont is volt már a felek között (68:111), Steph Curryék ezt faragták le egy fokkal kevésbé kellemetlen 30-ra. A liga legjobb triplázója „csak” öt hármast dobott, és 27 pontig jutott, a győztesnél a szlovén fenomén 39-nél állt meg. Mindkét csapat szerbje epizódszerepet kapott, Boban Marjanović és Alen Smailagić egyaránt 2-2 pontot jegyzett. Az Oklahoma kissé váratlanul Bostonban szakította meg (115:119) 14 meccses vereségsorozatát, Aleksej Pokuševski mérlege 12 pont, 6 lepattanó és 4 gólpassz volt.

NBA, alapszakasz: Boston–Oklahoma 115:119, Charlotte–Milwaukee 104:114, Indiana–Portland 112:133, Toronto–Brooklyn 103:116, Houston–Minnesota 107:114, Golden State–Dallas 103:133.

EURÓPAI POROND

Vége a találgatásnak

A két kedd esti mérkőzés után kialakult a rájátszás mezőnye a regionális ABA-ligában. Az utolsó bejutóhelyet a bari Mornar kaparintotta meg, amely az Igokea legyőzésével végül a harmadik lett, így a második Budućnost lesz a riválisa az elődöntőben. Az alapszakaszgyőztes Crvena zvezda a negyedik Igokeával mérkőzik. Az első meccseket május 3-án rendezik, a párharcok két győzelemig tartanak (a finálé majd háromig). Az osztályozós 13. helyre a Split került, amelynek a legrosszabb pontaránya volt a Boraccal és a Krkával alkotott hármas holtversenyből.
Euroliga, negyeddöntő: Real Madrid–Efes 80:76 (a sorozatban 1:2). Eurokupa, döntő, 1. mérkőzés: Monaco–Unics 89:87. ABA-liga, a 26. fordulóban: Cedevita Olimpija–Mega 85:79, Igokea–Mornar 79:88.