2024. április 18., csütörtök

Bogdan tripláival a győzelembe

Élete egyik legjobb partiját játszotta a Milwaukee ellen Bogdan Bogdanović, az Atlanta szerb klasszisa. A Hawks az utolsó negyedben tíz pontos lemaradást (70:80) alakított át viszonylag kényelmes győzelemmé (111:104) az utolsó percekben, és a szerb a nagy fordításban oroszlánrészt vállalt. Bogdan csak ebben a kritikus periódusban három triplát vágott be (összesen hatot), amellyel Lou Williams mellett a hazai győzelem fő kovácsa volt, és a nagy skalp begyűjtésében 32 ponttal ő volt az Atlanta és a teljes meccs legeredményesebb játékosa. A Bucksnál a legutóbbi alapszakasz MVP-je, Giannis Antetokounmpo volt a vezér 31-14-es dupla-duplával. Az Atlanta a sikerrel 34/27-re javította győzelmi mérlegét, amivel a hétfő hajnali játéknap után a keleti főcsoport negyedik helyén állt.

A Brooklyn a 67 pontot jegyző Irving (34)–Durant (33) páros vezetésével verte (128:119) a Phoenixet az élcsapatok derbijén, a Sunsnál Booker (36) volt a legjobb.

NBA, alapszakasz: Charlotte–Boston 125:104, Brooklyn–Phoenix 128:119, Portland–Memphis 113:120, Washington–Cleveland 119:110, Atlanta–Milwaukee 111:104, Orlando–Indiana 112:131, Golden State–Sacramento 117:113.

Izraeli tornagyőzelem

A Nes Ziona sikerével ért véget a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA) második számú európai tornája, az Európa Kupa. Az izraeli gárda a tel-avivi négyes döntőben előbb az orosz Parma Perm együttesét verte minimális különbséggel (81:80), a fináléban pedig a lengyel Ostrow Wielkopolskit verte fordulatos meccsen (82:74).

Európa Kupa, elődöntők: Parma Perm–Nes Ziona 80:81, CSM Oradea–Ostrow Wielkopolski 66:77. Bronzmérkőzés: CSM Oradea–Parma Perm 85:76. Döntő: Ostrow Wielkopolski–Nes Ziona 74:82.