Lemaradt az éremről a Sopron

Nem szerzett érmet a női Euroliga isztambuli négyes döntőjében a Sopron, amely a bronzmeccsen 64:58 arányú vereséget szenvedett a hazai Fenerbahçétől. A magyar lányok 22:9-re bukták el az első negyedet, ami megpecsételte a teljes találkozó végkimenetelét. Gáspár Dávid együttese egy nagy rohammal ugyan Jelena Milovanović-Brooks (21) vezetésével majdnem fordított a harmadik negyed végére (46:47), de a törökök az utolsó periódust 10:0-s futással kezdték (46:57), ez az előny pedig már végig kitartott.

Női Euroliga, bronzmérkőzés: Sopron–Fenerbahçe 58:64. Döntő: Avenida–Jekatyeringurg 68:78.

Pokuševski blokkokkal tért vissza

Felépült kézsérüléséből Aleksej Pokuševski, az Oklahoma NBA-elsőévese, aki azonnal jó teljesítményt hozott össze, bár a Thunder kikapott a Torontótól (112:106). A 19 éves szerb kezdőként 28 percet töltött parketten, és nyolc rontott triplakísérlete volt, de így is beírt 8 pontot, 7 lepattanót, 5 gólpasszt, valamint nem kevesebb, mint 6 látványos dobásblokkolást mutatott be. Bogdan Bogdanović ismét vezérszerepet játszott az Atlantánál, a szerb öt triplát és összesen 23 pontot szórt a megvert Indiana (129:117) gyűrűjébe.

NBA, alapszakasz: Atlanta–Indiana 129:117, New York–New Orleans 103:103, h. u. 122:112, Miami–Brooklyn 109:107, Charlotte–Portland 109:101, Orlando–Houston 110:114, Toronto–Oklahoma 112:106, Dallas–Sacramento 107:121, LA Clippers–Minnesota 124:105.

ABA-LIGA

Két hely biztos

A hétvégén ismét fontos meccseket pótoltak a regionális ligában, a bari Mornar legyőzte a már biztos elődöntős Budućnostot, amivel nyílt maradt, hogy az Igokea, Mornar és Cedevita Olimpija hármasából mely két csapat követi a podgoricaiakat és a Crvena zvezdát a legjobb négy közé.

ABA-liga, elmaradt mérkőzések pótlása: Krka–Split 77:71, Cedevita Olimpija–Crvena zvezda 72:89, Mornar–Budućnost 100:92. Az élcsoport (26 forduló után): Budućnost 48, Crvena zvezda (–2) 45, Igokea (–1) 44, Mornar (–1) 43, Cedevita Olimpija (–2) 41 pont stb.