2024. március 19., kedd
NBA

Celtics-diadal a rekordbajnokok meccsén

Los Angelesben rendezték az NBA péntek hajnali játéknapjának legnagyobb rangadóját, ahol az egyaránt 17-szeres bajnok Lakers a Bostonnal csapott össze. A találkozót Jaylen Brown kiváló teljesítménye határozta meg, akinek a vezetésével a keletiek már az első negyedben komoly előnyre (23:31) tettek szert, ami gyakorlatilag a teljes találkozón kitartott, bár a LeBron James–Anthony Davis páros hiányát szenvedő Los Angeles-iek még így is többször közel jártak a visszakapaszkodáshoz. A sorsdöntő a Boston 20:5-ös futása volt a negyedik negyed elején (79:91-ről 84:111), ahonnan már csak kozmetikázni tudtak a hazaiak (113:121). Brown ritkán látott mezőnyhatékonyággal (17/20, 85%) 40 pontot szórt.

Bogdan Bogdanović újra vezérszerepet játszott az Atlantánál, a szerb hat triplát vágva 28 ponttal, 6 lepattanóval és 7 gólpasszal volt a Hawks vezére a Milwaukee ellen, de a Bucks a harmadik negyed közepétől fokozatosan elszakadva, 120:109 arányban simán győzött.

NBA, alapszakasz: Atlanta–Milwaukee 109:120, Cleveland–Golden State 101:119, LA Lakers–Boston 113:121, Phoenix–Sacramento 122:114.