Egy szerb villog, egy szerb kínlódik

Folytatta kiváló játékát az Atlantánál Bogdan Bogdanović. A Hawks a Toronto „vendége” volt – a kanadai járványintézkedések miatt a floridai Tampában –, ahol a második negyedtől az utolsó dudaszóig vezetett (103:108). A szerb a minapi 32 pontos partija után sem hagyott fel jó szokásával, időről időre bevágott egy hármast – összesen 8 kísérletből ötöt –, és közelebbi dobásai is rendre behullottak, végül 23 ponttal a győztes csapat legjobbjaként hagyta el a parkettet.

Nemanja Bjelica tovább szenved a Miaminál. A Heat a szűk nyugati élmezőnyhöz tartozó Phoenix otthonában kapott ki simán (106:86), a szebb napokat látott szerb pedig hat percet töltött pályán, ezalatt két dobást emelt fel, eredménytelenül. Aleksej Pokuševski sérült keze miatt továbbra sem léphetett pályára az Oklahoma mezében, a Thunder a ligaelső Utah vendégeként maradt alul (106:96). A Jazznél a horvát Bojan Bogdanović termelt legjobban, de Rudy Gobert is nagyot játszott, a francia center 13-14-es dupla duplája mellett 7 blokkot osztott ki.

NBA, alapszakasz: Indiana–LA Clippers 115:126, Toronto–Atlanta 103:108, Charlotte–LA Lakers 93:101, Utah–Oklahoma 106:96, Phoenix–Miami 106:86, Portland–Boston 115:116.

I. LIGA

Véget ért a versengés

A hazai I. ligában lejátszották az utolsó mérkőzéseket, amelyek után eldőlt, hogy a kraljevói Sloga és a Pirot búcsúzik az alsóbb osztályba. Ilyen szinten rendkívül ritkán látható tripla duplát jegyzett a Stari Banovci-i székhelyű Dunav játékosa, Vuk Malidžan, aki 22-11-11-es mutatókkal vezette bennmaradást érő győzelemre csapatát.

Szerb I. liga, a 30. fordulóban: Dunav–Napredak 92:90, Metalac–OKK Beograd 91:72, Radnički–Sloga 95:90. A végső sorrend: Mladost (Z) 58, Vojvodina 56, Zlatibor 49 pont stb.