BAJNOKOK LIGÁJA

Egy Mbappével több a PSG

Idegenben, a müncheni hóesésben 3:2-re nyert a PSG a BL-címvédő Bayern ellen a negyeddöntő első mérkőzésén. Egy rendkívül fordulatos meccsen a párizsiak Mbappé és Marquinhos góljaival szűk fél óra után már 2:0-ra vezettek, de a bajorok Choupo-Moting fejesével a szünet előtt szépítettek. A Bayern a második játékrészben egymás után dolgozta ki a helyzeteket, a vendégek csak szemlélték az eseményeket. A németek támadásai Müller révén a 60. minutumban ismét gólt eredményeztek. Hiába azonban a 2:2-es állás, szűk tíz percen belül Mbappé megint olyan könnyedén szlalomozott a bőrgatyások védői között, hogy Boateng és Alaba is csak szemmel tudta követni a fiatal franciát. A PSG csatára másodszor is túljárt Neuer eszén, ezzel kialakította a 3:2-es végeredményt. A bajorok kapusa nem volt jó formában, a másik oldalon viszont Navas tíz bravúrt is bemutatott.

Az este másik összecsapásán a Porto támadott, a Chelsea pedig nyert 2:0-ra. Tuchel gárdája feleannyiszor találta el az ellenfél kapuját, mint a portugál klub, de Mount és Chilwell találatai fél lábbal már az elődöntőbe juttatták a londoniakat. A visszavágókat jövő kedden játsszák.

BL, negyeddöntő, első mérkőzés: Bayern–PSG 2:3, Porto–Chelsea 0:2. Olasz bajnokság, a 28. forduló: Inter–Sassuolo 2:1, Juventus–Napoli 2:1. Az élcsoport: Inter 71, Milan 60, Juventus 59 pont stb. Spanyol bajnokság, a 29. forduló: Sociedad–Athletic 1:1. Az élcsoport: Atlético 66, Barcelona 65, Real Madrid 63 pont stb. Szerb Szuperliga, a 30. forduló: Bačka–Radnik 0:2, Rad–Vojvodina 2:0, Radnički (N)–Napredak 1:2, Crvena zvezda–Partizan 1:0. Az élcsoport: Crvena zvezda 86, Partizan 74, Čukarički 61, … Spartacus 47, TSC 45 pont stb. Vajdasági Liga, észak, a 23. forduló: Bácska (P)–Obilić 5:0, Njegoš–Hercegovac 0:0, Mladost (T)–Bajsa 1:0, Krila Krajine–Vojvodina (T) 3:0, Mladost (P)–Vrbas 1:2, Tekstilac–Crvenka 4:0, Mladost (A)–Vojvodina (B) 3:0, Tavankut–Srbobran 1:1, ČSK–Radnički 3:0. Az élcsoport: Tekstilac 51, Vojvodina (B) 47, Bajsa 45 pont stb.