BAJNOKOK LIGÁJA

Vinícius először duplázott Madridban

Nem egészen azt kapta a közönség a Real Madrid–Liverpool mérkőzéstől, amit előzetesen várt. Ennek legfőbb oka a Liverpool gyengébb teljesítménye. A Vörösök produkciója főleg az első félidőben volt csalódást keltő: a királyiak Vinícius és Asensio góljaival már 2:0-ra is vezettek. A fordulás után az angolok szinte a semmiből szépítettek Szalah góljával, de az öröm csak bő tíz percig tartott. Vinícius a 65. percben Modrić passza után ismét bevette Alisson kapuját. A brazil először duplázott a madridiaknál. A 3:1-es végeredmény nem ledolgozhatatlan, de a ’Poolnak nemcsak támadásban, hanem védekezésben is javulnia kell a második meccsre. Klopp a rengeteg sérült miatt a Kabak–Philips védőpárossal állt fel a Real ellen, a hátvédek pedig nem tudták tartani a tempót a spanyol csatárokkal.

Az este másik párharcán érvényesült a papírforma, de a Guardiola vezette Manchester City nem lehet nyugodt a hazai pályán elért 2:1-es győzelemmel a Borussia (D) ellen. A manchesteri kékek a 19. percben De Bruyne góljával kerültek előnybe. Ezt követően a Premier League listavezetője rengeteg helyzetet elpuskázott. Az angolok húszéves középpályása, Phil Foden akár egymaga is eldönthette volna a találkozót. A kihagyott helyzetekre természetesen a dortmundiaknak is volt válaszuk: Reus a 84. minutumban egalizált. Az, hogy a City mégis előnnyel utazhat Németországba, végül mégiscsak Fodennek köszönhető, aki a lefújás előtt nagy nehezen Hitz kapujába juttatta a játékszert.

A visszavágókat március 14-én játsszák.

BL, negyeddöntő, első mérkőzés: Manchester City–Borussia (D) 2:1, Real Madrid–Liverpool 3:1.