Triplarekordot döntöttek a Sólymok

Nem akármilyen harmadik negyeddel vitte dűlőre az Atlanta a New Orleans elleni összecsapást. A teljesen kiegyenlített első félidő (61:61) után a Hawks elképesztő dobóteljesítményt mutatott be az ominózus periódusban, tizenegy felemelt hárompontosából ugyanis az összes a helyére került! A 11/11-es triplamutató új NBA-rekordot jelent, korábban egyetlen csapat sem tudott ennyi hármast vágni egy negyedben, hibátlan mutatóval (az előző csúcsot a Cleveland tartotta 9/9-cel). Bogdan Bogdanović a rekordnegyedben hármat vállalt a 11-ből, de az egész találkozón szórta a pontokat, 5/8-cal triplázva 21 pontnál állt meg, a győztesnél csak a 30-ig jutó irányító, Trae Young volt jobb, aki néha egészen elképesztően távolról is betalált.

Ismét könnyed sikert aratott a Denver, amely három negyed alatt bő húsz ponttal vezetett (109:86) a Detroit ellen, Nikola Jokić mindössze három mezőnykísérletet hibázva (13/16) jutott 27 pontig, és újabb két számjegyű gólpasszt írt be (27-8-11).

NBA, alapszakasz: Indiana–Chicago 97:113, Atlanta–New Orleans 123:107, Boston–Philadelphia 96:106, Toronto–LA Lakers 101:110, Miami–Memphis 112:124, Denver–Detroit 134:119, Golden State–Milwaukee 122:121, LA Clippers–Portland 133:116.

EURÓPAI POROND

Teodosićék lépéselőnyben

Megkezdődött az Eurokupa elődöntős sorozata. A Monaco elsősorban a 24:5-re lehozott második negyednek köszönhetően 82:77-re verte a Gran Canariát, míg a Bologna a 27 pontos Miloš Teodosić vezetésével gyűrte le (80:76) a kazanyi Unicsot.

Euroliga, pótlás a 24. fordulóból: Makkabi–Himki 9:62. Az élcsoport (33 forduló után): Barcelona 48, CSZKA (–1) és Efes 44, Milano, Fenerbahçe és Bayern 40 pont stb. Eurokupa, elődöntő, első mérkőzések: Monaco–Gran Canaria 82:77, Bologna–Unics 80:76. Szerb I. liga, pótlás a 28. fordulóból: Metalac–Mladost 88:93, Zlatibor–Tamiš 85:80. Az élcsoport (29 forduló után): Mladost 56, Vojvodina 55, Zlatibor 47 pont stb.