2024. április 18., csütörtök

Nem voltak kérdések

A második negyedben döntötte el, majd a harmadik negyed elején egy 10:0-s rohanással pecsételte meg az Atlanta sorsát a Denver, amely végül rendkívül sima, 126:102-es diadalt aratott a nyugati és a keleti főcsoport ötödik helyezettjének összecsapásán. A kiegyenlített első periódust (31:35) követően a Nuggets 34:20-szal hozta le a másodikat, majd a pihenő után percek alatt 20 pontra növelte előnyét (77:57), ami csak stabilizálódott, illetve nőtt a továbbiakban. Nikola Jokić a korán eldőlt meccsen nem is terhelte túl magát, csak 28 percet töltött a pályán, bár így is majdnem összejött neki egy újabb tripla dupla (16-10-8). A győztes legjobbja a mindössze 14 perc alatt 20-ig jutó JaMychal Green volt, Aaron Gordon 13 ponttal mutatkozott be a Denvernél. A Hawksnál az irányító Trae Young (21) volt a legeredményesebb, Bogdan Bogdanović egy pontra maradt el (9) idei átlagától.

NBA, alapszakasz: Charlotte–Phoenix 9:90, h. u. 97:101, Toronto–Portland 117:122, Denver–Atlanta 126:112, LA Lakers–Orlando 96:93.

ABA-LIGA

Tartják magukat a bosnyákok

A hétvégén sem hibázott a regionális ABA-ligában a bosnyák Igokea együttese, amely ezúttal Zadarban nyert, így továbbra is vezeti a tabellát, igaz, eggyel több meccset játszott, mint a második C. zvezda.

ABA-liga, a 23. fordulóban: Zadar–Igokea 63:86. Az élcsoport: Igokea (–1) 40, Crvena zvezda (–2) és Mornar (–1) 39, Budućnost (–3) és Mega 37, Cedevita Olimpija (–3) 36 pont stb. Szerb I. liga, a 28. fordulóban: Dynamic–Radnički 121:95, Pirot–Napredak 101:72, Dunav–Versec 86:77, Metalac–Novi Pazar 78:72, Kolubara–Sloga 90:66. Az élcsoport: Vojvodina 51, Mladost (–1) 50, Zlatibor 44, Novi Pazar 43 pont stb.