2024. április 24., szerda

Csak a megszokott klasszis…

Hamar eldöntötte az orlandói fellépését a Denver, amely a 30:15-re megnyert első negyed után egy pillanatra sem engedte ki a kezéből a győzelmet, sőt, a siker sem volt komolyan veszélyeztetve, bár a Magic a negyedik negyedben járt néhány kosárnyi hátrányban. Nikola Jokićék azonban az utolsó percekben ismét stabilizálták az előnyt, és nyertek (99:110), amivel 26/17-re javították a győzelmi mutatójukat, és közelebb kerültek a közvetlen nyugati élmezőnyhöz. A zombori ász klasszis partival járt élen a Nuggets soraiban, szezonja 12. tripla duplájal (28-15-10) mellé 2 labdaszerzést és egy blokkot is jegyzett védekezésben.

LeBron James lesérülése óta sorrendben harmadszor kapott ki a Lakers, ezúttal a New Orleans volt jobb (128:111). Drámai módon szenvedett vereséget hazai pályán a Golden State, amely nem számíthatott a kellemetlen farkcsontgyulladás miatt pihenő Steph Curryre. A Warriors a keleti éllovas Philadelphia 22 pontos előnyét fordította meg (37:59-ről 83:77, majd 92:86), végül mégis alulmaradt (98:108).

NBA, alapszakasz: Orlando–Denver 99:110, New Orleans–LA Lakers 128:111, New York–Washington 131:113, Miami–Phoenix 100:110, Golden State–Philadelphia 98:108, Portland–Brooklyn 112:116.

EUROKUPA

ABA-ligás elődöntős lehet

A Budućnost 77:76-ra verte a Monacót az Eurokupa negyeddöntőjének első mérkőzésén Franciaországban, a podgoricaiak ezzel nagy lépést tettek a torna elődöntője felé. A találkozó az idegtépő utolsó pillanatokban dőlt el, Justin Cobbs két másodperccel az órán behulló kosara jelentette a végeredményt, bár Lessort próbálkozhatott még egy horoggal a dudaszó pillanatában. A negyeddöntők második összecsapásait ma (1) és holnap (3) rendezik, a továbbjutáshoz két meccset kell nyerni.

Eurokupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések: Unics–Kubany 94:88, Monaco–Budućnost 76:77, Metropolitans–Gran Canaria 74:84, Bologna–Joventut 80:75.